У період з середини 2015 до середини 2016 року, «Приватбанк» видав понад $ 1 млрд кредитів фірмам, які перебувають у власності осіб, пов’язаних з колишнім власником банку Ігорем Коломойським.

У період з середини 2015 до середини 2016 року, «Приватбанк» видав понад $ 1 млрд кредитів фірмам, які перебувають у власності осіб, пов’язаних з колишнім співвласником банку Ігорем Коломойським.

Про це йдеться у матеріалі центру з дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP).

За даними OCCRP, 28 компаній були зареєстровані  2015 року в Харкові і майже всі вони мали статутний капітал у розмірі 1 тисячі гривень, що вказує на фіктивність цих фірм.

Незважаючи на це, «Приватбанк» схвалив кредити для компаній на загальну суму 28 мільярдів гривень (більше $1 млрд). Щонайменше на 185 млн доларів з цієї суми не було ніяких застав.

Графіка: OCCRP

Гроші пішли компаніям колишнього глави «Дніпроавіа» Віктора Шкинделя (154,1 млн дол), гендиректора «Оптіма 770» Вячеслава Плакасова (136,8 млн дол), директора туристичної компанії «Скорзонера-Закарпаття» Івана Маковійчука (154,4 млн дол); екс-глави «Цюрупінського Агропостача» Сергія Казарова (155,6 млн дол); глави «Запоріжнафтопродукту» Володомира Головко (141,2 млн дол); гендиректора заправок «Колумбіні» Ігоря Маланчука (148,8 млн дол); менеджера «Укрнафти» Вадима Андріюка (115,3 млн дол). Ще дві людини — Анатолій Деркач і Віталій Нємов були підставниими особами: один з них працював на заправці, ще один — таксистом. Вони отримали 50,6 млн дол. Усі 28 компаній, були ліквідовані на початку 2017-го року.

Нагадаємо, у грудні 2016 року «Приватбанк» був націоналізований рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію «Приватбанку» через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники «Приватбанку» вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що «Приватбанк» перед націоналізацією вивів 110 млрд гривень через фіктивні компанії. 

До націоналізації «Приватбанку» його бенефіціарними власниками були олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

OCCRP — the Organized Crime and Corruption Reporting Project є некомерційним проектом, що об'єднує цілий ряд некомерційних регіональних центрів незалежних ЗМІ. Географія проекту охоплює територію від Східної Європи до Центральної Азії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: