У Києві активісти прибули до будинку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою його відставки. Під маєтком глави МВС зібралися понад 200 людей.

Акцію організували активісти «Автомайдану», члени Центру протидії корупції, а також друзі та знайомі вбитої радниці міськглови Херсона Катерини Гандзюк.

Учасники акції вийшли з плакатами «Авакову — відставка!», «Авакова — на смітник історії», «Хто замовив Катю Гандзюк?».

На думку присутніх, саме бездіяльність глави МВС та провал реформи системи правоохоронних органів призвели до численних нападів на громадських діячів та активістів в Україні.

«Або вони, або ми. Ми втомилися роками переживати постійний пресинг. Ситуація в регіонах абсолютно нездорова. Вона вимагає дієву систему правоохоронних органів, яка б не давала можливості здійснювати системні атаки на активістів», — сказав учасник акції, активіст Віталій Устименко, на якого також напали.

Інший постраждалий від нападів активіст з Одеси Сергій Стерненко наголосив, що по жодному з нападів на громадських діячів правоохоронці не встановили замовників.

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.  Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

Президент України Петро Порошенко заявив, що вбивці мають бути покарані. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: