Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловився на підтримку запропонованої головою комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною концепції створення Національного бюро фінансовирх розслідувань.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловився на підтримку запропонованої головою комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніною Южаніною концепції створення Національного бюро фінансовирх розслідувань.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Водночас Аваков вважає, що надання службі спецфункцій призведе до її перетворення на силову спеціальну структуру, а не аналітичну службу.

На зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією міністр висловив сумніви, що підприємці будуть задоволені створенню служби фінансових розслідувань, у якої будуть повноваження здійснювати стеження та прослуховування, і яка матиме власний спецназ.

«Моя філософія полягає у тому, що Служба фінансових розслідувань має бути аналітичною службою, в якій головною зброєю мають стати олівець, папір та комп’ютер, службою, яка займається аналізом звітності та приймає відповідні рішення», — заявив міністр.

Також Аваков вважає недоцільним залишати в структурі МВС, поліції та СБУ відділів, що займаються розслідуванням економічних злочинів.

«Повинен існувати єдиний орган, що займається розслідуванням фінансових злочинів», — сказав Аваков. Міністр також зазначив, що в даному питанні важливою є позиція бізнес-спільноти.

Нагадаємо, що 28 лютого голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна презентувала законопроект про створення Національного бюро фінансової безпеки, яке має замінити податкову міліцію.

Минуло вже більше року з того часу, як Верховна Рада помилково скасувала податкову міліцію. Розробка законопроекту про створення наступника податкової міліції почалась ще до фактичної її ліквідації, однак продовжується донині. 

Першим оприлюднило своє бачення нової служби Міністерство фінансів, яке взяло за основу напрацювання експертів та запропонувало створити Службу фінансових розслідувань. Проте, після затвердження проекту на засіданні Кабінету міністрів, його направили не на голосування до Верховної ради, а на засідання дорадчого органу при президентові України — Національну раду реформ. Після обговорення законопроект вирішили повернути на доопрацювання в Міністерство фінансів, тому текст закону так і не було опубліковано на сайті парламенту.

28 лютого голова Комітету Верховної Ради України з питань митної та податкової політики Ніна Южаніна опублікувала на своєму сайті проект Закону України «Про Національне бюро фінансової безпеки»(НБФБ). Однією з основних відмінностей її закону є наявність у НБФБ силового крила. Мінфін же у своєму проекті бачив наступником податкової міліції суто аналітичний орган, який не мав права відкривати кримінальні провадження, а міг лише попереджувати та розслідувати економічні злочини.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile