Встановлення бонових загороджень навколо танкера «Делфі», 27 листопада 2019 року
Фото:

Адміністрація морських портів України

В Одесі до встановлення бонових загороджень навколо танкера «Делфі», що сів на мілину біля одного з міських пляжів, залучили Військово-морські сили Збройних сил України.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив в. о. начальника адміністрації Одеського морського порту Денис Карпов, передає кореспондент hromadske.

«Вчора вдень ми залучили сили і засоби ВМС, які нам допомагають. Сьогодні о 9.15 два судна ВМС і наші буксири вийшли в місце розташування судна «Делфі» і наразі триває операція зі встановлення бонів навколо танкера. Якщо станеться витік нафтопродуктів, його одразу локалізують та ліквідують», — розповів він.

Карпов пояснив, що коли судно сіло на мілину в районі міського пляжу «Дельфін», на березі виставили 140 метрів сорбувальних бонів, але встановити аналогічні загородження навколо судна не вдалося через шторм.

Бони встановили, бо аварія танкера призвела до забруднення узбережжя через витік нафтопродуктів. Зокрема гранично допустимі норми були завищені в 157 разів. 25 листопада в мерії заявили, що рівень забруднення значно знизився.

«Згідно з Кодексом торговельного мореплавства, капітан Одеського порту направив вимогу судновласнику, в якій зазначено, що упродовж тижня з моменту її отримання судновласник має підготувати всі заходи щодо підняття судна. А впродовж двох тижнів має завершитись власне підняття судна», — сказав Карпов та додав, якщо судновласник не виконає ці вимоги, згідно із законодавством, питання вирішуватиметься силами української сторони.

За словами Карпова, перед тим, як евакуювати танкер з узбережжя, його мають обстежити водолази. Спочатку зовні, а в разі необхідності — всередині. Для проведення зовнішнього обстеження мають бути сприятливі погодні умови. Зокрема, в умовах шторму обстеження небезпечне для водолазів.

«Для внутрішнього обстеження, виходячи з того, що це танкер, необхідні додаткові заходи: дегазація, зачистка, замивання тощо», — сказав начальник порту.

Після обстеження, з урахуванням виявлених пошкоджень, вирішуватимуть, як знімати танкер з мілини.

Нагадаємо, танкер «Делфі» під прапором Молдови з травня 2019 року перебував на якорі в Одесі. Власником судна є громадянин Великої Британії, порт прописки — у Румунії. Членами екіпажу є три українці — капітан судна Слинько, старший механік Михайленко та матрос Тудорян.

У ніч на 22 листопада судно «Делфі» через сильний вітер зірвало з якоря та знесло в напрямку одеського пляжу «Дельфін». Члени екіпажу відмовлялися покидати судно, але в підсумку їх евакуювали, а судно сіло на мілину та майже перекинулось.


Автор: Володимир Нечепуренко

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile