Засуджений за смертельну ДТП на вулиці Сумській у Харкові Геннадій Дронов просив про виправдальний вирок, однак Верховний суд відхилив розгляд скарги на чинний вирок через відсутність конкретики у заяві й надав його адвокату 15 днів для виправлення недоліків.

Інформацію про це hromadske підтвердив захисник Дронова Геннадій Токарев.

У заяві він посилався на неповноту судового розгляду, невідповідність між висновками суду та обставинами справи, а також на неправильну оцінку доказів. 

«Звичайно, будемо виправляти й подавати знов. Найголовніше, що зазначав у заяві, немає причинного зв’язку між порушеннями Дронова, якщо вони були, і наслідками — смертю людей. Кожен розуміє, від чого загинули люди», — повідомив Токарев у коментарі. 

Аналогічну заяву раніше подала захисниця Олени Зайцевої, але Верховний суд також повернув скаргу на доопрацювання. 

У ній адвокатка Юлія Плетньова вимагала скасувати вирок та закрити кримінальне провадження або скоротити термін відбування до 5 років умовного покарання, а також перерозподілити суми відшкодування потерпілим: 30% покласти на Зайцеву, 70% - на Дронова. Загальна сума відшкодування становить більше 7 мільйонів гривень. 

Аварія на вулиці Сумській у Харкові сталася 18 жовтня 2017 року. Унаслідок цієї ДТП шестеро людей загинули, ще шестеро отримали травми.

Взимку 2019 року Київський районний суд Харкова визнав обох учасників зіткнення винними й присудив кожному по 10 років позбавлення волі. 

Влітку Харківський апеляційний суд залишив без змін вирок суду першої інстанції для обох обвинувачених. 

Нині Геннадій Дронов відбуває покарання у виправній колонії на Полтавщині, Олена Зайцева — у виправному центрі на Дніпропетровщині. 

Авторка: Юлія Давидова
Поділитись: