Австралія хоче приєднатися до американської програми дослідження Місяця й Марса. Декларацію про наміри підписали 21 вересня заступник директора NASA Джим Морхард і голова Австралійської космічної агенції Меган Кларк.

Про це повідомляє NASA.

Угода передбачає майбутню участь Австралії у місячній програмі США «Артеміда» та програмі «Від Місяця до Марса».

Планується, що Австралія надасть технології у сферах робототехніки, автоматизації та дистанційного керування активами подібно до тих, які зараз застосовуються в гірничо-видобувній галузі Австралії.

«Ми втішені сьогоднішньою декларацією та зобов’язанням наших друзів з Австралії підтримати нашу місію повернутися на Місяць до 2024 року за програмою «Артеміда». Міцні зв’язки між NASA та Австралійською космічною агенцією підтверджують наміри NASA до 2028 року встановити тривалі дослідження з нашими комерційними та міжнародними партнерами», ― сказав заступник директора Американського космічного агентства.

Прем’єр-міністр Австралії Скотт Моррісон пообіцяв збільшити бюджет Австралійської космічної агенції більш як утричі, щоб мати можливість співпрацювати в межах місячної програми США «Артеміда» та програми «Від Місяця до Марса».

Поділитись: