Австрія підтримала нові санкції ЄС після виключення Raiffeisen зі списку спонсорів війни

Австрія підтримала 12—й пакет санкцій Європейського Союзу проти росії після того, як Україна призупинила статус міжнародного спонсора війни для австрійського Raiffeisen Bank International.

Про це пише Reuters.

«Застереження щодо санкцій з боку Австрії знято», — заявив виданню дипломат ЄС.

Напередодні Reuters писав, що Австрія блокує підписання нового пакета санкцій Євросоюзу проти росії, оскільки вимагає виключення Raiffeisen Bank International з українського списку «Міжнародні спонсори війни» від НАЗК.

У жовтні міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг відкрито розкритикував чорний список НАЗК на зустрічі європейських міністрів у Києві. Також австрійські посадовці висловлювали свою стурбованість щодо цього переліку в Брюсселі протягом останніх тижнів.

Представники австрійського Raiffeisen Bank зустрічалися з представниками НАЗК, щоб обговорити, як вивести групу зі списку спонсорів війни.

Зрештою українське НАЗК призупинило статус спонсора війни для Raiffeisen Bank на період проведення двосторонніх консультацій із залученням представників Європейської комісії.

Raiffeisen — єдина австрійська компанія в списку від НАЗК. Хоча цей чорний список не має юридичної сили, він символічно важливий, оскільки посилює громадський тиск на компанії, щоб ті виходили з рф.

Raiffeisen Bank спонсорує війну? 

Raiffeisen Bank International оголосив, що планує виокремити свій російський бізнес до вересня 2023 року, а втім, цього досі не відбулося. Наразі у рф банк має близько 2600 корпоративних клієнтів, 4 мільйони власників місцевих рахунків і 10 тисяч співробітників.

Наразі Raiffeisen є одним із найважливіших фінансових каналів, у якому російські суб’єкти господарювання здійснюють операції в доларах і євро. Банк отримує величезні прибутки, з яких потім фінансує бюджет росії своїми податками.

НАЗК розповіло, що російський підрозділ Raiffeisen Bank сплатив до бюджету рф 559 мільйонів євро, це перевищує показники довоєнного року в 4,8 раза. НАЗК наголошує, що ця сума дорівнює вартості приблизно 95 ракет «Калібр».