Австрієць Йозеф Кьоберль після встановлення рекорду з найдовшого контакту людського тіла з льодом, Мельк, Австрія, 5 вересня 2020 року
Фото:

EPA / CHRISTIAN BRUNA

43-річний австрієць Йозеф Кьоберль встановив новий світовий рекорд із найдовшого перебування в льоду — дві з половиною години. Чоловік побив свій же рекорд 2019 року на пів години. Трансляція події в місті Мельк на заході Австрії велася на YouTube-каналі чоловіка.

Австрієць готувався для встановлення рекорду майже рік, здійснюючи запливи в холодних водоймах. Для встановлення рекорду з найдовшого контакту людського тіла з льодом Кьюберля помістили у скляний ящик, після чого туди засипали 1800 кілограмів льоду.

У ящику він просидів дві години 30 хвилин і 57 секунд. Свій попередній рекорд, встановлений у 2019 році, Кьоберль побив на майже годину.

Австрієць Йозеф Кьоберль встановлює рекорд із найдовшого контакту людського тіла з льодом, Мельк, Австрія, 5 вересня 2020 року
Фото:

EPA / CHRISTIAN BRUNA

«Моєю мотивацією був вихід за межі власних можливостей і водночас привернення уваги до проблеми зміни клімату. Я дуже багато тренуюся у високогір’ї і хотів збільшити рівень обізнаності про танення льодовиків», — розповів австрієць в інтерв’ю CNN.

За словами Кьоберля, на початку йому було важко, бо один зі шматків льоду притис йому пальця на нозі. Але коли лід трохи підтанув, «усе пішло як по маслу».

«Я борюся з болем, візуалізуючи й тягнучись до позитивних емоції, і так я можу приглушити напливи болю. Так я можу його витримати», — передає слова чоловіка The Guardian.

Після встановлення рекорду Кьоберль одразу вдягнув шкарпетки («передусім потрібно зігріти ступні») і поласував морозивом.

Офіційно рекорд Кьоберля ще не зареєстрували, але його команда сподівається, що це зроблять протягом найближчих днів. А сам рекордсмен уже розраховує, що поб’є і цей рекорд — у Лос-Анджелесі в 2021 році: «Гадаю, витримати три години цілком реально».

Поділитись: