Sociopath проти відновлення «Ікон революції» іншими художниками. Він і сам може їх відтворити, якщо по це до нього звернеться влада

Вуличному художнику Sociopath не сподобалась ідея відновлення його робіт часів Євромайдану, які 3 серпня зафарбували представники магазину люкс-меблів, іншими художниками.

Про це йдеться його сторінці у Facebook.

Він заявив, що ніхто з представників влади не звертався до цього з проханням відновити картини. Водночас наголошує, що «самовільне відновлення в даній ситуації неможливе».

«Читаю, що група художників, начебто, завтра, 4 вересня, відновлюватиме малюнки без моєї участі. Прикро, але такий крок, як на мене, є нічим іншим, як спробою обдурити нас усіх та пропіаритися на ситуації. Так само, як і репродукції моїх робіт, які, начебто, масово продають на ринках. Я не продаю свої роботи, сувенірну продукцію тощо, тож, закликаю вас не купувати крадене», — пише Sociopath.

Він зазначив, що має все необхідне для відновлення графіті.

«Ікони Революції» в оригінальному розмірі в одному екземплярі є у моїй колекції, так само, як і трафарети, якими я створював Трилогію у 2014-му. Вони все ще в майданівській сажі...
Я обіцяю Вам усім, що відновлю Трилогію, як тільки ситуація набуде правильного розвитку», — наголошує художник.

Нагадаємо, із фасаду будівлі по вулиці Грушевського стерли графіті з Тарасом Шевченком, Лесею Українкою та Іваном Франком, створені під час Революції Гідності. 

Як повідомив журналіст Сергій Сидоренко, директор магазину, на фасаді якого були графіті, погрожує користувачам, які обурились через стирання малюнків. 

Інститут пам’яті готує звернення до ГПУ через знищення графіті часів Майдану. 

Водночас представники націоналістичних рухів після повідомлень про знищення графіті побили вікна магазину.  Також знищення графіті засудив міністр культури. Відтак художники анонсували відновлення графіті Майдану на Грушевського. 

Згодом повідомлялось, що прокуратура відкрила провадження за фактом нищення графіті часів Майдану на Грушевського.

Пізніше власник «Емпоріума» повідомив про закриття магазину. Він також заявив, що «став заручником провокаторів», які зафарбували графіті. При цьому на опублікованих журналістами фото видно, як він стоїть поруч і спостерігає за фарбуванням.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: