Автор статті в американському Los Angeles Times Джефф Опдайк, в якій закликав відвідувати окупований Крим і ставив під сумнів незаконність його анексії Росією, заперечив, що має будь-які бізнес-зв'язки із РФ.

У розмові з журналістами «Голос Америки» Опдайк повідомив, що дізнався про незаконність в’їзду до Криму з Росії вже після публікації путівника.

«Так, я порушив закон України — але я про нього і гадки не мав. Мандруючи, я шукаю лише інформацію про візи, які мені потрібні для подорожі, і після цього — авіаквитки», — сказав Джефф Опдайк.

На зауваження про те, що незнання закону не звільняє від відповідальності, Опдайк відповів, що мандрівники по всьому світу проявляють таке незнання щодня.

«Як ми маємо знати, що якийсь закон існує? Чи нам треба гуглити «закони, про які мені слід знати, коли я їду в країну Х?» Це могло б трапитись в ідеалістичному світі, але в реальному — ніколи», — пояснив автор.  

Також він заперечив те, що має будь-які бізнес-зв’язки з Росією й сказав, що за свою статтю не отримував ні від кого грошей і підтвердив наявність рахунку в американському банку в рублях, однак його вартість становить приблизно 2 тисячі доларів.

«Але я ніколи не володів російськими біржовими інвестиційними фондами», — сказав автор.

Водночас, журналіст ухилився від прямої відповіді на те, чому в своїй статті він декілька разів називає Крим російським. На його думку, подорожі поза політикою.

«Подорожі — це подорожі. Політика — це політика. Не потрібно їх переплітати. [...] Я згадав Росію з двох практичних причин. Перша: Росія технічно контролює півострів. Друга: це означає, що мандрівник має летіти через Росію, аби туди дістатись», — сказав Опдайк.

Відповідаючи на коментарі користувачів про порушення закону України у своєму Instagram, Джефф Опдайк написав, що «в СБУ вже знають про нього».

У самій редакції Los Angeles Times повідомили, що не вбачають у публікації статті жодного конфлікту інтересів.

«Ми шкодуємо, що оригінальна версія розповіді про поїздку до Криму не враховувала відповідну інформацію про українське законодавство та чинні рекомендації Державного департаменту США, який не рекомендує громадянам США подорожувати до Криму «через російську окупацію території України і зловживання з боку окупаційних органів влади».

У виданні зазначили, що оновили путівник, аби надати додаткові настанови тим, хто бажає відвідати Крим, і підтверджують, що виклад цієї історії відповідає їхній журналістській етиці.

Нагадаємо, у червні американська газета Los Angeles Times випустила матеріал-путівник по анексованому Криму. В статті ставиться під сумнів незаконність анексії Російською Федерацією українського півострова, а місто Ялта названо «російською Санта-Барбарою. У своїй статті Опдайк детально описує, як найкраще дістатися окупованого Криму зі США, і в яких готелях зупинитись, що є порушенням українського законодавства.

Поділитись: