Політика

Автори «досьє» на Трампа закінчували розслідування безкоштовно — The Independent

Політика/Автори «досьє» на Трампа закінчували розслідування безкоштовно — The Independent
Зберегти
Вигляд
lead
Крістофер Стіл і Глен Сіпсон, найняті демократами для збору досьє на Трампа, були настільки вражені своєю роботою, що закінчили її безкоштовно

Колишній агент британської розвідки Крістофер Стіл, який розслідував зв’язки Дональда Трампа з Кремлем, був настільки стурбований своєю роботою, що робив її в останні місяці безкоштовно. Про це повідомляє The Independent.

Стіл також вирішив поділитися інформацією з американською та британською розвідкою, оскільки вирішив, що такий матеріал не може бути в руках лише у політичних опонентів Трампа, які і найняли його для виконання цієї роботи.

На його переконання, це було питанням національної безпеки обох країн.

Як зазначає видання, Стіл був розчарований діями Федерального бюро розслідувань США, яке не прийняло його дані. Він вирішив, що Бюро надто зайнято внутрішніми чварами щодо розслідування проти кандидатки в президенти США Гілларі Клінтон.

За інформацією The Independent, таких саме висновків дійшов і колега колишнього британського розвідника Глен Сімпсон, який раніше працював у Wall Street Journal. Разом зі Стілом він продовжив працювати над «досьє» Трампа безкоштовно.

Компанія Сімпсона Fusion GPS була найнята опонентами Трампа з Республіканської партії у восени 2015 року. Влітку 2016 до роботи долучився і Стіл, професіоналізм якого високо цінили у розвідці.

Після того, як Трамп став кандидатом у президенти від республіканців, новим роботодавцем Стіла та Сімпсона стала Демократична партія.

Тоді ж Стіл направив до ФБР послання, у якому зазначив, що команда Трампа має домовленості з Кремлем щодо відведення уваги від російської агресії в Україні.

У вересні 2016 колишній розвідник склав свої документи щодо розслідування проти Трампа в єдиний файл і передав його до ФБР, де його врешті не прийняли до уваги.

Після виборів перемога Трампа настільки вразила роботодавців Стіла й Сімпсона з Демократичної партії, що від їх послуг відмовились.

Проте дослідники продовжили працювати над «досьє», в надії на те, що їх робота буде використана для розслідування хакерських атак з боку Росії.

В цей час сенатор-республіканець Джон Маккейн, занепокоєний ростом повідомлень про зв’язки Трампа з Кремлем, зустрівся з колишнім послом Великої Британії у Росії Ендрю Вудом.

Той запевнив його, що колишній розвідник Стіл — професіонал і порядна людина, тож комітет Сенату, який очолює Маккейн, прийняв рішення отримати примірник «досьє» на Трампа.

Новообраний і чинний президенти США отримали короткий витяг з цього «досьє» у контексті інформації про російські хакерські атаки.

Наразі Крістофер Стіл переховується від переслідувань з боку законодавців від партії Торі, які планують побудувати дружні стосунки між урядом Терези Мей та прийдешньою адміністрацією Дональда Трампа. Деякі з них обвинувачують колишнього розвідника у змові проти «Brexit».

Як повідомляє The Independent, право-радикальні видання Британії називають Стіла «переконаним соціалістом».

Раніше повідомлялося, що історія про «досьє» і «компромат» на Трампа може бути розіграшом, влаштованим користувачами форуму 4chan.

Згідно з цим «досьє» за послуги Кремля Трамп погодився відвернути увагу від України.

Кремль заперечує наявність в нього «компромату» на Трампа.

Сам новообраний президент США Трамп назвав це «досьє» брехнею.

На переконання американського журналіста Джоша Ковенського, «досьє» на Трампа може виявитись «прощальним ударом» з боку спецслужб США.

Нагадаємо, розвідка США повідомила про наявність у Росії компромату на Трампа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

«Досьє» на Трампа: факти, неточності та фейки»

«Американські спецслужби і русофільство Трампа»

«Велика прес-конференція Дональда Трампа: 5 головних тем»

Пов`язані новини