Авторка «Милих костей» вибачилася перед чоловіком, якого виправдали щодо її зґвалтування. Він відсидів 16 років

Американська письменниця Еліс Сіболд, відома своїм романом «Милі кості», вибачилася перед чоловіком, якого засудили за хибним звинуваченням у її зґвалтуванні. Він провів у тюрмі 16 років.
Про це пише BBC.
Зґвалтування сталося ще у 1981 році, коли Сіболд була 18-річною студенткою у Сіракузькому університеті в штаті Нью-Йорк. Через кілька місяців після нападу Сіболд побачила на вулиці чоловіка, у якому впізнала свого ґвалтівника та звернулася у поліцію.
Це був темношкірий чоловік на ім'я Ентоні Бродуотер. Чоловіка одразу ж затримали.
Пізніше, на упізнанні ймовірного нападника Сіболд не впізнала Бродуотера та вказала на іншого чоловіка. Але його все одного звинуватили у зґвалтуванні, а під час суду жінка підтвердила, що він був нападником. Так, Бродуотера засудили на підставі її розповіді та аналізу зразків волосся.
Чоловік відсидів у в'язниці 16 років та вийшов на волю ще у 1998 році. Але досі Бродуотер залишався в реєстрі людей, які вчинили злочини на сексуальному ґрунті.
Розслідування
Про неправомірне засудження Ентоні Бродуотера стало відомо завдяки одному з романів Сіболд. У 1999 році вона опублікувала Lucky («Щаслива»), де у деталях розповіла про зґвалтування. Виконавчий продюсер Тімоті Мучіанте, який працював над екранізацією Lucky, зазначив, що деякі речі у романі видалися йому дивними.
Знімальна група заявила, що все гаразд, а книгу перевірили юристи. Але, коли чоловік став наполягати на своєму, його відсторонили від проєкту.
Втім, він вирішив надалі дослідити це питання та найняв приватного детектива, який погодився із його сумнівами.
Виправдання
22 листопада 2021 року після повторного розгляду справи Ентоні Бродуотера офіційно реабілітували. Суд визнав, що чоловіка засудили ґрунтуючись на недостатніх і нині дискредитованих формах доказів.
Сама письменниця опублікувала офіційне вибачення перед чоловіком, де вказала, що він став «ще одним молодим темношкірим чоловіком», з яким жорстоко вчинила правова система США.
«40 років тому, як травмована 18-річна жертва зґвалтування, я вирішила повірити в американську правову систему. Моєю метою у 1982 році була справедливість, а не увічнення несправедливості. І точно не для того, щоб назавжди та непоправно змінити життя молодої людини тим самим злочином, який змінив моє», ㅡ написала Сіболд.
61-річний Бродуотер розповів, що почувши про своє виправдання, плакав «сльозами радості та полегшення».
- Поділитися: