Бахмут із серпня є головною наступальною ціллю росії. Взяття міста, імовірніше, є політичною метою — розвідка Британії

З початку серпня Бахмут став головною наступальною ціллю для росії. Наразі ж захоплення міста, найімовірніше, є для окупантів символічною, політичною ціллю.

Про це йдеться у звіті розвідки Міноборони Великої Британії.

російські війська продовжують докладати значну частину своїх загальних військових зусиль та вогневої потужності вздовж приблизно 15-кілометрового сектора укріпленої лінії фронту навколо Бахмута.

У розвідці припускають, що російський план може передбачати оточення міста завдяки тактичним наступам на північ і південь. Останніми днями росія, схоже, досягла невеликих успіхів на південній осі наступу на Бахмут. Там окупанти прагнуть зміцнити обмежені плацдарми на захід від болотистої місцевості навколо другорядної річки Бахмутка.

Загалом Бахмут став головною наступальною ціллю для росії з початку серпня. Однак захоплення міста матиме обмежену оперативну цінність, хоча й потенційно дозволить росії загрожувати Краматорську та Слов'янську.

«Кампанія (з наступу на Бахмут — ред.) була непропорційно дорогою порівняно з цими можливими досягненнями. Існує реальна можливість, що взяття Бахмута стало для росії насамперед символічною, політичною метою», — кажуть розвідники.

Ще у вересні аналітики Інституту вивчення війни (ISW) називали атаки росіян біля Бахмута «стратегічно безглуздими», оскільки тоді українська армія активно контрнаступала на Харківщині. У своєму останньому звіті 2 грудня ISW заявили, що росіяни продовжують мінімальне просування в районі Бахмута та вели наступальні дії в районі Авдіївки — Донецька.