Байден про ATACMS для України: Ми «пропрацювали» все, що просив Зеленський

Президент США Джо Байден заявив, що говорив зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським, і Сполучені Штати «пропрацювали», все про що він просив.

Про це він розповів під час пресконференції 4 жовтня.

На питання журналіста про те, чи обіцяв Байден Зеленському під час його візиту до США надати Україні балістичні ракети далекого радіусу дії ATACMS, він заявив: «Я говорив із Зеленським, і все, що він просив, ми пропрацювали».

Окрім того, під час брифінгу очільник Сполучених Штатів заявив, що він занепокоєний тим, що відбувається у Конгресі після звільнення спікера Палати представників Кевіна Маккарті та розмови з міжнародними союзниками щодо подальшої підтримки України.

«Мене це хвилює, але я знаю, що більшість членів Палати представників і Сенату в обох партіях заявили, що вони підтримують фінансування України», — запевнив президент.

Він також анонсував «велику промову» для американців щодо того, чому Сполучені Штати та союзники мають підтримувати Україну.

Ракети ATACMS для України

Американські видання із посиланням на високопосадовців 10 вересня писали, що президент США Джо Байден наближається до рішення про надання Україні балістичних ракет далекого радіусу дії ATACMS.

Як зазначалося, США «насторожено» ставляться до прохання України поставити їй ATACMS через занепокоєння щодо обмежених запасів і того, що зброю можуть використати для удару по території рф, що призведе до ескалації. Однак країна все ж розглядає цей крок.

Тиск на Байдена щодо передачі далекобійної зброї стає дедалі більшим із боку обох партій Конгресу США.

21 вересня радник президента США Джейк Салліван казав, що Байден вирішив поки що не надавати Україні ракет ATACMS, але він не виключає цього в майбутньому.

NBC News написало, що під час візиту президента Зеленського до США Байден пообіцяв надати Україні невелику кількість ATACMS.

Ракети ATACMS можна встановлювати на установки M270 MLRS (дві ракети) або HIMARS (одну ракету), які вже має Україна. Досі Україні для систем HIMARS передавали снаряди GMLRS.