Байден: Україна буде в НАТО після перемоги й згоди всіх союзників

Президент Сполучених Штатів Джо Байден впевнений, що Україна стане членом НАТО, коли всі союзники погодяться і будуть виконані умови, але спершу Вашингтону потрібно «переконатися, що Україна виграє війну».
Про це він заявив під час спільної пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Вашингтоні.
Коли Байдена запитали про членство України в НАТО, він повторив свої слова, що «майбутнє України — в НАТО і це не викликає сумнівів».
«Як ми сказали у Вільнюсі: Україна буде членом НАТО, коли всі союзники погодяться і будуть виконані умови. Зараз потрібно впевнитися, щоб вони виграють війну», — зазначив американський президент.
Він запевнив, що мета США — щоб українці перемогли, що означатиме: «Україна є суверенною, незалежною державою, яка може собі дозволити захиститися та стримати подальшу агресію».
За його словами, він також пишається, «яким сильним і об’єднаним стало НАТО».
«[Президент росії володимир] путін хотів фінляндизації НАТО, коли я зустрічався з ним у Женеві відразу після свого обрання, але він отримав натизацію Фінляндії», — сказав Байден.
Раніше президент США заявляв, що не планує спрощувати вимог приєднання України до НАТО. Він також зазначав, що Україна поки не готова стати членом НАТО, а її членство в Альянсі варто розглядати вже після завершення війни.
Україна та НАТО
Із 11 до 12 липня 2023 року у Вільнюсі, столиці Литви, відбувся саміт НАТО, який був зосереджений на Україні та її відносинах із Північноатлантичним альянсом.
Тоді генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО запросить Україну приєднатися до Альянсу, «коли союзники погодяться та будуть виконані умови». Процес членства для України «перейде із двоетапного на одноетапний шлях», додав він.
Це може означати, що Україну запросять вступити до НАТО без плану дій щодо членства (ПДЧ). Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що напередодні саміту у Вільнюсі з’явилися «сигнали» про те, що НАТО не готове запросити Україну до Альянсу. «Невизначеність — це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті», — запевнив президент.
Згодом країни «Великої сімки» на саміті НАТО у Вільнюсі погодили спільну декларацію про підтримку України, яка включає гарантії безпеки. Згідно з документом, Україна, зокрема, зобов’язується продовжувати реалізацію реформ правоохоронних органів, судової системи, а також просувати оборонні реформи.
Зеленський назвав «гарними» результати саміту, однак зазначив, що все ж хотів почути запрошення України до Альянсу із чіткими термінами. А втім, за словами глави держави, Україна розуміє, що членство можливе аж після завершення бойових дій.
- Поділитися: