В Україні немає секретних тюрем СБУ, а чутки про системні порушення прав людини умисно поширюються з подачі проросійських пропагандистів.

Таку заяву зробив голова Служби безпеки Іван Баканов під час координаційної наради керівників правоохоронних органів, що відбулася в Офісі генпрокурора 4 червня у Києві.

«В Україні триває війна, зокрема гібридна. Ми захищаємось не лише від російських куль, а й від інформаційних атак та величезної цілеспрямованої брехні. Тож давно звикли до постійних «вкидів» про «секретні тюрми СБУ». Ще раз наголошую — у Служби безпеки немає жодних секретних тюрем, де нібито когось катують. Це — фантазії російських пропагандистів», — наполягає Баканов.

Він зазначив, що нині в СБУ «звертають особливу увагу на те, щоб не допускати проявів порушень прав людини чи тортур».

«Справедливість має бути сильною. Але вона не повинна виходити за встановлену законом межу. Саме такою межею є застосування тортур і приниження гідності людини», — сказав голова СБУ.

Також Баканов розповів, що з 2017 року в СБУ діє спеціальна група для співпраці з міжнародними та правозахисними організаціями, яку очолює заступник голови СБУ.

«Ми детально вивчаємо всі звернення та доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Проводимо перевірки і при цьому відверто кажемо нашим міжнародним партнерам: якщо ви бачите в роботі СБУ якісь порушення, негайно звертайтеся до прокуратури. Всі, хто порушує закон, повинні відповідати за законом. І працівники Служби безпеки — не виключення», — запевняє очільник СБУ.

На сьогодні, за наявною у hromadske інформацією, таємних тюрем справді немає, однак раніше вони справді функціонували. 

Про існування таємних місць утримання, зокрема, в недіючому ізоляторі Харківського управління СБУ у липні 2016-го повідомили правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch.

Після цього журналісти hromadske з п'ятьма особами, які стверджують, що понад рік їх утримували в ізоляторі Харківського управління СБУ без суду та слідства. Служба безпеки навідріз заперечувала факт утримання людей у харківському ізоляторі СБУ..

детальніше читайте тут

Поділитись: