Один із провідних банків Данії, Danske Bank, замішаний у скандалі із відмивання 28 мільярдів євро російських коштів

Один із провідних банків Данії, Danske Bank, замішаний у скандалі із відмивання 28 мільярдів євро російських коштів, повідомляє EU Observer.

Цей інцидент може стати чи на найбільшим скандалом з відмивання грошей в європейській історії.

Гроші надходили до Данії через невеликі філіали Danske Bank в Естонії. Лише у 2013-му році було здійснено 80 тисяч таких транзакцій.  Філіали в Естонії поінформували про підозрілий рух коштів центральний офіс банку в Копенгагені.

Вперше про цю історію медіа заговорили у вересні 2017-му році: тоді данська газета Berlingske написала про те, що Danske Bank отримав 2.4 мільярди тіньових коштів з Азейбарджану. В липні 2018-го в медіа з’явилась інформація про те, що в період поміж 2012 та 2015 роками цей же банк отримав 7 мільярдів євро з Росії.

Джерело у Данії стверджує, що ці кошти були пов’язані з президентом РФ Володимиром Путіним та ФСБ. Частина коштів має стосунок до вбивства Сергія Магнітського у 2009-му році, вважає британський бізнесмен Біл Броудер (Bill Browder), колишній роботодавець Магнітського.

Нагадаємо, що Сергій Магнітський був російським аудитором, який працював  у консалтинговій компанії  Firestone Duncan та розслідував корупційні схеми.

У 2008-му році його арештували: він загинув в ізоляторі за тиждень до річного терміну, коли його мали право утримувати без суду.

Детальніше про справу Магнітського читайте у публікації Біл Браудер: Я дав Путіну легітимність, на яку він не заслуговував

Арешт та смерть Магнітського пов’язують із його професійною діяльністю, а саме з розслідуванням корупційних схем з повернення податків, які використовували російська верхівка з метою масштабного розкрадання державних коштів. Смерть Магнітського викликала потужний міжнародний резонанс: у 2012-у році США та Канада ухвалили так званий «Закон Магнітського», який накладав персональні санкції по відношенню до росіян, причетних до його смерті, а також до порушення прав людини в Росії загалом.

Danske Bank має відділення в багатьох містах в Данії, а його центральний офіс розташований в історичній будівлі в Копенгагені. Скандал суттєво зашкодив репутації банку та призвів до падіння вартості його акцій на 20 % за минулий рік. Після витоку інформації у вівторок 4 вересня вартість акцій банку впала ще на 6%.  

Наразі банк відмовився озвучити свою офіційну позицію.

«Ситуація дуже заплутана, і наразі  немає висновків щодо кількості підозрілих клієнтів та трансакцій, а також щодо обсягів потенційного відмивання грошей», —  заявила прес-служба банку.

 

Поділитись: