Банк Японії заявив про намір почати експерименти з цифровою валютою на початку наступного фінансового року. Наразі випускати таку валюту не планують.

Про це повідомив Банк Японії, передає агентство NHK.

Таке рішення ухвалили після того, як у п'ятницю, 9 жовтня, сім основних центральних банків погодилися з тим, що введення цифрових валют не повинно підривати стабільність цін або грошових систем.

Водночас регулятор зазначив, що наразі у нього немає жодних планів стосовно випуску такої валюти, але йому потрібно «вивчити можливість більш конкретно і практично».

Як пройдуть випробування?

На першому етапі планують протестувати основні функції цифрової валюти, в тому числі способи її випуску та обігу.

Другий етап передбачає додаткові технічні експерименти. Після цього Банк Японії може розглянути пілотну програму за участю постачальників платіжних послуг і користувачів.

Як пише видання, Європейський центральний банк і Федеральна резервна система США приєдналися до угоди з Банком Японії.

А Україна готова до такого?

У 2016 році Нацбанк почав дослідницький проєкт для можливого впровадження е-гривні — національної валюти на основі технології блокчейн. Ця валюта покликана мінімізувати трансакційні витрати на переведення грошей від одного учасника платіжного ринку України іншому й одночасно проводити їх з практично миттєвою швидкістю.

У лютому 2020-го голова НБУ Яків Смолій заявив, що НБУ продовжує досліджувати можливість випуску е-гривні й після завершення пілотного проєкту.

За його словами, Національний банк готовий випустити електронні гроші — е-гривні. Однак спершу там прагнуть впевнитися, що цей випуск не порушить тенденції до повільного зростання цін в Україні.

Поділитись: