Банк ЄС надіслав Україні перші €500 млн у межах позики на майже 1,6 млрд. На що їх витратять?
Європейський інвестиційний банк 15 вересня направив Україні перші 500 мільйонів євро в межах позики на 1,59 мільярда євро для задоволення невідкладних потреб.
Про це повідомляє пресслужба установи.
Позика на 1,59 мільярда євро — це другий пакет екстрених заходів солідарності від Європейського інвестиційного банку. Цей пакет підтримки складається з двох блоків. Перший — негайна підтримка на 1,05 мільярда євро, з яких 500 мільйонів якраз перерахували Україні. Подальші виплати заплановані на найближчі дні.
Другий блок — відновлення проєктів, які банк фінансує в Україні, на загальну суму 540 мільйонів євро. Фінансування проєктів відбуватиметься поступово, за їх виконанням.
На що підуть перші 500 мільйонів?
Вони мають покрити першочергові короткострокові фінансові потреби, забезпечити терміновий ремонт пошкоджених доріг, мостів та залізничної інфраструктури.
Ремонт доріг та залізничного сполучення, зокрема, необхідний для покращення експорту різних вантажів, наприклад, зерна.
Також частина коштів слугуватиме підтримкою для стратегічних державних підприємств «Укравтодор» та «Укрзалізниця».
Упродовж першого місяця повномасштабної війни Європейський інвестиційний банк перерахував Україні перший пакет екстреної підтримки. Він становив 668 мільйонів євро. Ці кошти направляли, зокрема, для закупівлі продовольчих товарів, медикаментів та пального для громадян.
Ситуація з економікою України
У травні президент України Володимир Зеленський заявляв, що Україна в умовах війни потребує щомісяця 5-7 мільярдів доларів міжнародної підтримки.
У липні в Нацбанку повідомляли, що з початку повномасштабного російського вторгнення Україна вже отримала від міжнародних партнерів майже 13 мільярдів доларів фінансової допомоги. А в серпні Україна отримала ще 4,7 мільярда доларів допомоги, завдяки чому її міжнародні резерви зросли на 13,6% і тепер становлять 25,4 мільярда доларів.
У Нацбанку кажуть, що поточний обсяг міжнародних резервів дозволить Україні фінансувати імпорт упродовж 4 місяців. Цього достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.
Міністерка економіки Юлія Свириденко наприкінці серпня розповідала, що економіка України має стабілізуватися 2023 року. Свириденко сказала, що чинні прогнози щодо валового внутрішнього продукту у 2023-му варіюють від подальшого скорочення на 0,4% до зростання на 15,5% після прогнозованого скорочення на 30-35% цього року.
- Поділитися: