На аукціоні картину художника продали за понад мільйон доларів.

Вуличний художник Бенксі оприлюднив відео, як у раму його відомої картини вмонтовували механізм для подрібнення паперу (шредер), який порізав полотно після його покупки на аукціоні.

 
 
 
 

View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A post shared by Banksy (@banksy) on Oct 6, 2018 at 10:09am PDT

На відео чоловік, обличчя якого приховане, вмонтовує шредер у раму картини «Дівчина з червоною повітряною кулею» — однієї з найвідоміших його робіт . Художник сказав, що зробив це кілька років тому на випадок, якщо його роботу колись виставлять на аукціон.

Після кадрів зі шредером на відео показаний аукціон, де продали картину, а потім вона самознищилася. Хто і як запустив механізм подрібнення паперу — невідомо.

«Схоже, нас тільки-но відбенксили», — прокоментував голова відділку сучасного мистецтва аукціону Алекс Бранчик.

На аукціоні картину художника продали за понад мільйон доларів. Після стуку молотка — картина порізалася. Мистецтвознавці зазначають, що після цього інциденту її вартість може зрости.

Бенксі — псевдонім англійського андерграундного художника графіті , політичного активіста та режисера, особа котрого не встановлена. Навколо його біографії та справжнього імені точиться багато суперечок. Згідно з найпоширенішими версіями, його справжнє ім'я — Роберт або Робін Бенкс.

Графіті Бенксі стали з'являтися на вулицях з початку 1990 років. Нині його роботи оцінюються у мільйони доларів і значно збільшують вартість нерухомості, на яких розміщені.

Поділитись: