«Батьківщина» хоче заблокувати підписання закону про медичний канабіс

Юлія Тимошенко виступає з трибуни в залі парламенту, 21 грудня 2023 року
Юлія Тимошенко виступає з трибуни в залі парламенту, 21 грудня 2023 рокуСкриншот / «Рада»

Депутати від «Батьківщини» подали проєкт постанови про скасування рішення Верховної Ради, яким ухвалили закон про медичний канабіс.

22 грудня на сайті парламенту зареєстрували відповідний проєкт постанови №7457-П.

Його ініціаторами зазначені депутати від «Батьківщини»: Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Олексій Кучеренко, Сергій Євтушок, Григорій Немиря та Валерій Дубіль.

Депутат Ярослав Железняк пише, що розблокувати підписання закону парламент зможе тільки «десь у середині січня» 2024 року.

«Ще потім час на підпис президента. А враховуючи, що закон набирає чинності лише через пів року, то десь запрацює він тоді десь у липні 2024-го», — пише депутат.

Напередодні очільниця політсили «Батьківщина» Юлія Тимошенко вкотре назвала закон про медичний канабіс законом про «наркоплантації» та рішенням «проти майбутнього України».

«Як мінімум наша команда бачила у цьому залі багато героїв. Вони приходять, спалахують, щось тут понаухвалюють якоїсь х*рні, а потім кудись зникають. Я хочу вам сказати, така сам доля може чекати й вас. Тому коли ви підете, я сподіваюся, що наступне скликання парламенту буде абсолютно адекватним, проукраїнським та поскасовує все те, що ви тут наприймали, що руйнує країну та її засади», — звернулась Тимошенко до депутатів перед голосуванням за закон 21 грудня.

Нагадаємо, 21 грудня парламент ухвалив законопроєкт про медичний канабіс у другому читанні. Цей законопроєкт регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності. Документ спрощує медичне використання ліків на основі канабісу й доручає уряду розширити перелік ліків. Детальніше про це тут.

Міністерство охорони здоров'я назвало ухвалення цього закону «історичним рішенням» та подякувало депутатам від імені лікарської спільноти.

«Адже медичний канабіс — це ліки для мільйонів людей: онкопацієнтів, людей із розсіяним склерозом, пацієнтів, що отримують паліативну допомогу тощо [...] Ліки на основі канабісу дозволені у 56 країнах, у тому числі державах ЄС, Канаді, Великій Британії та Сполучених Штатах», — зазначили у МОЗ.