Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» фінансували компанії, які мають ознаки фіктивності.

Про це повідомив громадський рух ЧЕСНО. Там зазначили, що у 2018-2019 роках «Батьківщину» профінансували 3115 фізичних осіб. Водночас у 4-му кварталі 2019-го жодна фізособа не дала грошей політсилі. Натомість діяльність партії фінансували дві фірми.

«ВО «Батьківщина» протягом 4-го кварталу отримало 3 мільйони гривень від двох компаній, заснованих за місяць до перерахування цих коштів в один день — 31 жовтня 2019 року», — йдеться в повідомленні.

Так, ТОВ «Артлокс» перерахувала 1 млн грн, а ТОВ «Вайнолс» 2 млн грн. Обидві зареєстровані у Києві, їх очолює одна людина – Дмитро Тєрєхов. Кожна з цих компаній має по 52 види господарської діяльності.

«Інформації про Дмитра Тєрєхова обмаль. До 1 листопада він був зареєстрований у Макіївці Донецької області, а з 24 грудня має реєстрацію в Києві. Про це свідчить історія змін у компаніях», — повідомили у ЧЕСНО.

Там також зазначили, що після отримання грошей «Батьківщина» сплатила за оренду приміщень (698 тисяч гривень) і технічний супровід події (345 тисяч гривень).

Раніше у ЧЕСНО повідомляли, що за останні два роки близько 20 тисяч українців офіційно профінансували політиків на понад 4 мільярди гривень. Середній внесок — 121 тисяча гривень.

Поділитись: