За останні два роки близько 20 тисяч українців офіційно профінансували політиків на понад 4 мільярди гривень. Середній внесок — 121 тисяча гривень.

Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО з посиланням на фінансові звіти партій та кандидатів за 2018 і три квартали 2019 року.

Для порівняння у ЧЕСНО вказують, що середній внесок на кампанію з переобрання Дональда Трампа у 2019 році становив $176 (близько 4400 грн).

«За законом, українські партії можуть фінансувати юридичні особи (бізнес або громадські організації) та фізичні особи (звичайні громадяни). Підрахунки показують, що останні роблять це частіше», — йдеться у повідомленні.

Протягом останніх двох років фізособи подарували 2,4 мільярда гривень партіям і кандидатам на президентських виборах. Ще близько 509 мільйонів віддали 281 підприємство та громадська організація. Близько пів мільярда гривень також надійшло на виборчі фонди кандидатів у народні депутати.

«Тобто партії й кандидати в президенти назбирали близько 4 мільярдів гривень — ця сума рівна річному бюджету, наприклад, міста Вінниця», — уточнили в громадському русі.

Найбільше коштів від фізосіб — 564 мільйони — отримала партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Лише в «Аграрної партії України» більш ніж половина суми внесків — від юросіб. Політсилу часто фінансували сільськогосподарські підприємства. 

Поділитись: