Відставний російський офіцер Сєргєй Дубінскій із позивним «Хмурий» контролював перевезення «Буку», з якого ймовірно був збитий малайзійський «Боїнг» рейсу МН17.

Міжнародна команда із проекту розслідувань Bellingcat провела додатковий аналіз матеріалів із відкритих джерел, на основі яких експерти підтверджують ключову роль відставного російського офіцера Сєргєя Дубінского із позивним «Хмурий» у транспортуванні зенітно-ракетного комплексу «Бук», з якого ймовірно був збитий малайзійський «Боїнг» рейсу МН17.

В оприлюдненому матеріалі Bellingcat, зауважується, що з часу публікації попереднього звіту з’явилися нові дані, які додатково підтверджують особу Дубінского-«Хмурого».

«Найбільш переконливим підтвердженням наших висновків ми зобов'язані російському актору Івану Охлобистіну, який має у своєму профілі в «Одноклассниках» своє фото разом із Дубиінськім. У колонці на сайті RT Охлобистін підтвердив, що Дубінскій дійсно носив псевдоніми «Хмурий» і «Пєтровскій» та був підлеглим Ігоря «Стрєлкова» Гіркіна у Слов'янську та Донецьку», – вказують розслідувачі.

Іншим доказом, на думку авторів матеріалу, може бути коментар самого Дубінского російській службі BBC з приводу попередньої публікації Bellingcat щодо ідентифікації особи «Хмурого».

Також у новій доповіді підтверджується справжність аудіозаписів перехоплених телефонних розмов Дубінского у день катастрофи – 17 липня 2014 року, які оприлюднювали СБУ і Міжнародна слідча група. Крім того, проведено більш ретельний аналіз цих розмов і за допомогою даних з відкритих джерел підтверджено найдрібніші деталі їх змісту.

Із нього, зокрема, випливає, що Дубінській допомагав координувати передачу «Бука» з території Росії, був організатором транспортування установки з Донецька до району Сніжного, а також був безпосереднім свідком збиття малайзійського «Боїнга», який він спочатку помилково ідентифікував як український літак Су-25.

Крім того, із розмов, перехоплених уже після збиття лайнера, розслідувачі роблять висновок, що Дубінскій відігравав важливу роль і в пошукових роботах бойовиків на місці падіння літака, зокрема «чорних скриньок» збитого «Боїнга» МН17.

Нагадаємо, що у попередньому матеріалі Bellingcat встановили особу військового з позивним «Хмурий», що фігурує у перехоплених СБУ телефонних розмовах бойовиків про транспортування «Буку», з якого збили MH17.

Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, оприлюдненому 28 вересня 2016 року, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

Крім того, слідство визначило імена 100 причетних до аварії «Боїнга» МН17.

Раніше, 8 жовтня 2015 року, Bellingcat встановили причетних до транспортування установки «Бук» російських військових. У звіті за 24 лютого 2016 року дослідники Bellingcat дійшли висновку, що відповідальність за катастрофу збитого Boeing 777 Малазійських авіаліній несе керівнцтво Міністерства оборони Росії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: