Дослідницький проект презентував нову доповідь про артилерійські обстріли України з боку Росії влітку 2014 року, коли йшли зіткнення між українськими військовими та проросійськими бойовиками

Дослідницький проект Bellingcat презентував нову доповідь про артилерійські обстріли України з боку Росії влітку 2014 року, коли йшли зіткнення між українськими військовими та проросійськими бойовиками.

Згідно з висновками досліджень, російська артилерія стріляла по українській території тисячі разів.

Як зазначає Bellingcat, їх звіт містить докладне вивчення досі недосягнутого аспекту на початку військового втручання Росії — артилерійських ударів по території України.

В ході роботи дослідники дійшли до наступних висновків:

1. Артилерійські частини Збройних сил Російської Федерації завдали принаймні 149 окремих артилерійських ударів по Україні влітку 2014 року. Крім того, вдалося встановити ще 130 ймовірних артилерійських позицій.

2. 408 зон, уражених від артвогню на території України в межах дальності російських артилерійських систем, характеризуються траєкторією снарядів, що перетинає українсько-російський кордон. 127 з них знаходяться в межах 3 кілометрів від кордону.

3. Судячи за загальною кількістю воронок, влітку 2014 року російські військові випустили тисячі артилерійських снарядів по цілях на території України.

Колектив дослідників підкреслює — нестача супутникових знімків та жорстких критеріїв класифікації у відкритому доступі означає, що наведені цифри є нижньою межею реальної кількості атак.

Приклад багаторазового обстрілу української території російською артилерією в районі села Дібрівка, Bellingcat

Як повідомляє Bellingcat, цілком ймовірно, що атак було набагато більше, ніж 149 — про це говорить наявність 130 ймовірних артилерійських позицій.

Крім того, дослідники зазначають про наступні висновки:

1. Артилерійські удари російських Збройних сил з території Росії почалися в липні 2014 року. Їх частота і масштаб зросли в серпні і вересні 2014 року.

2. Сліди артилерійських ударів через кордон можна знайти на всій прикордонній території зони конфлікту в Донецькій і Луганській областях.

3. Висока частота, широка поширеність і великий масштаб артилерійських ударів, розглянутих в цьому звіті, не дозволяють вважати їх випадковостями або діями без наказу.

Червоним позначена концентрація російської артилерії, Bellingcat

Згідно з картою обстрілів України, складеної дослідниками, видно, що російська артилерія розташовувалась уздовж кордону з Луганською та донецькою областями.

«Таким чином, ці атаки можна вважати виключно актом військових дій Російської Федерації проти України», — підкреслюють в Bellingcat.

Приклад багаторазового обстрілу української території російською артилерією в районі села Дібрівка, Bellingcat

 

Поділитись: