Берегова охорона Сполучених Штатів Америки затримала в східній частині Тихого океану саморобну наркосубмарину, в якій п'ятеро контрабандистів перевозили більше 7 тонн кокаїну. В соцмережах відео з абордажем назвали бойовиком, відреагував навіть Дональд Трамп.

Новину про затримання берегова служба підкріпила роликом, знятим від першої особи. На відео катер прикордонників переслідує підводний човен, а потім кілька співробітників на ходу зістрибують зі свого судна на субмарину і відкривають люк.

Правоохоронці зазначили, що це затримання є частиною серії операцій, в ході яких берегова охорона вилучила понад 17 тонн кокаїну вартістю 569 мільйонів доларів із 14 подібних суден.

Ролик розійшовся в соцмережах: користувачі відзначили, що дії офіцерів берегової охорони схожі на те, що показують у бойовиках.

Абордаж похвалив і президент США Дональд Трамп, відзначивши хоробрість співробітників, що перестрибнули на підводний човен посеред океану.

Класична «наркосубмарина» насправді має невелику глибину занурення, що, як правило, не перевищує 4,5 метра. У більшості випадків наркосубмарина — напівзанурюваний апарат, верхня чверть якого завжди виступає з води. Екіпаж — від 1 до 3 осіб, маса кокаїну — близько 3-10 тонн, а запас ходу — близько 5 тисяч кілометрів.

Проте у 2011 правоохоронці виявили найдосконаліше творіння колумбійських кримінальних конструкторів — 31-метрову рекордсменку, яка здатна занурюватися на 9 метрів і здійснила 4 успішних рейси. Приблизна вартість — 2 мільйона доларів США.

Верфі, на яких і будуються наркосубмарини, розташовуються в самій глибині джунглів у вузьких звивистих морських протоках, що пронизують тропіки на глибину до 15 км. Як правило, поруч із ними знаходяться і лабораторії із виробництва кокаїну.

Побудувавши човен, злочинці очікують максимального припливу за місяць. У такі дні протоки заповнюються морською водою і перетворюються в глибокі канали. 

Раніше 2 липня прес-служба Нацполіції розповіла, що працівники поліції затримали шістьох учасників міжнародного наркокартелю та вилучили 400 кілограмів кокаїну, який планували через Україну відправити в країни Європи.

Поділитись: