У Національному банку повідомили, що не укладання нової угоди про кредитну програму між Україною та Міжнародним валютним фондом загрожує довгостроковому економічному зростанню України.

Про це повідомили у Нацбанку у відповідь на запит hromadske.

«Продовження співпраці з МВФ є вкрай важливим для підтримки фінансової стабільності в Україні. Насамперед тому, що це запорука подальшого здійснення реформ у країні, без яких неможливе довгострокове зростання української економіки», — повдіомили у НБУ.

Там також наголошують, що співпраця з МВФ відкриває Україні можливості для залучення дешевих кредитів та випуску боргових облігацій з відносно низькими відсотковими ставками.

Зазначимо, що 26 вересня місія МВФ завершує свою роботу в Україні. За даними агенції «УНН», представники місії так і не змогли досягти домовленості з урядом про нову програму співпраці. Зокрема, на це вплинула заява премєр-мінстра України Олексія Гончарука про «компроміс» з Коломойським щодо ПриватБанку.

12 вересня в Україні офіційно розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду. Її представники прибули до Києва 11 вересня. 13 вересня представники МВФ зустрілися з керівництвом НБУ. 25 вересня представники місії провели зустріч з радою Національного банку та обговорили умови нової кредитної програми для України.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що нова програма співпраці з МВФ буде терміном до 4 років, а обсяг її фінансування складе до 10 мільярдів доларів.

Поділитись: