Місія Міжнародного валютного фонду, яка почала свою роботу в Україні 12 вересня, провела зустріч з керівництвом Національного банку України, під час якої обговорювалися умови нової програми співпраці України з МВФ.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

«Національний банк та Міжнародний валютний фонд розпочали спільну роботу над новою програмою співпраці. Сьогодні відбулася перша зустріч Правління Національного банку з місією МВФ, яка прибула до України», — йдеться у повідомленні Нацбанку.

У Нацбанк наголосили, що співпраця з МВФ є вкрай важливою для України, зокрема для підтримки її макроекономічної стабільності. Також співпраця з МВФ дозволить Україні залучати кошти з низькими ставками на міжнародних ранках капіталу.

«Представники Міжнародного валютного фонду висловили намір продовжувати конструктивний діалог про нову програмуи співпраці», — повідомили у Нацбанку.

12 вересня в Україні офіційно розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду. Її представники прибули до Києва 11 вересня.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що нова програма співпраці з МВФ буде терміном до 4 років, а обсяг її фінансування складе до 10 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що напередодні у МВФ повідомили, що місія фонду, яка вестиме переговори з Україною, прибуде до Києва тоді, коли буде сформовано новий уряд і він визначиться з пріоритетами своєї роботи.

Напередодні в Офісі президента повідомляли, що місія МВФ може розпочати свою роботу в Україні вже у серпні 2019 року. Також там пропонуватимуть МВФ пом’якшити свої вимоги щодо цін на газ для населення.

18 червня, під час зустрічі з німецьким бізнесом, Зеленський заявив, що нову програму з МВФ почнуть готувати у липні 2019 року.

Раніше у МВФ повідомили, що планують відновити переговори про нову програму з Україною після завершення парламентських виборів.

Заступник голови Адміністрації президента Юрій Гончарук в інтерв'ю «НВ Бізнес» повідомляв про можливе проведення переговорів з МВФ про нову програму співпраці на 3-4 роки вже до кінця 2019 року.

Зазначимо, що чинна програма співпраці України з МВФ, stand-by, розрахована на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.

Поділитись: