Володимир Зеленський
Фото:

Kvartal95

Безкоштовні концерти Студії «Квартал 95» можна вважати підкупом виборців на користь Володимира Зеленського. Про це заявляють активісти Громадянської мережі ОПОРА.

9 лютого в Ужгороді відбувся концерт Студії «Квартал 95» за участі кандидата в президенти Володимира Зеленського. Концерт гумористів анонсували заздалегідь, квитки можна було купити на сайті та у касах театру. Ціни на квитки коливалися у межах від 350 до 1950 гривень.

Однак, за 3 години до заявленого концерту відбувся ще один, вхід на який був за запрошеннями. Попереднього публічного анонсу не було і як можна було отримати запрошення нині невідомо. У касі спостерігачу ОПОРИ повідомили, що на концерт, який почався о 17:00, могли зайти лише за запрошенням, які мали змогу отримати заздалегідь учасники АТО та члени їхніх сімей, люди з інвалідністю тощо.

Волонтерка організації, яка працює із військовослужбовцями, розповіла, що отримала від організаторів 100 запрошень для того, аби роздати їх військовим.

Інша відвідувачка розповіла, що запрошення на концерт можна було отримати поштою. Для цього потрібно було надіслати заявку, а організатори плануючи концерт у тому чи іншому місті, вже присилали по заявках запрошення.

«Володимир Зеленський зазначив, що такі благодійні концерти вони проводять регулярно, однак раніше вони про це не розповідали, бо їх не запитували, а піаром команда не займалася. Зі слів кандидата, це для них традиційно — безкоштовний концерт вдень, а ввечері — комерційний», — повідомили спостерігачі.

За словами координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослава Гулана, у факті організації безкоштовного концерту можуть вбачатися ознаки порушенням правил ведення виборчої кампанії з боку кандидата Зеленського. Кандидату заборонено надавати виборцеві на пільгових умовах товари чи послуги і при цьому згадувати його ім’я. Проведення безкоштовного концерту за участю кандидата у президенти може сприйматися саме як надання виборцеві послуг, а це вже містить ознаки підкупу виборців. Також кандидат де-факто використовує свою роботу як ресурс якщо не для прямої агітації, то для впізнаваності свого імені. А це вже відхилення від задекларованого у Законі принципу участі у виборах на рівних засадах. Адже не кожен кандидат у президенти може організувати виборцеві безкоштовний гумористичний концерт.

Як зазначила радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Юзвяк, головною ознакою непрямого підкупу виборців (частина 4 стаття 64 Закону України «Про вибори президента України»), є те, що він завжди відбувається на етапі проведення передвиборної агітації. 

Передвиборною агітацією згідно з частиною 1 статті 58 цього ж закону є будь-яка діяльність з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на посаду президента України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ VoxCheck: Володимир Зеленський — про НАТО та МВФ

Нагадаємо, 25 січня Зеленський подав документи у ЦВК для реєстрації кандидатом у президенти. Зеленський йде у президенти від партії «Слуга народу».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019

ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти України.

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. 

Поділитись: