На саміті НАТО у Варшаві продемонстрували стратегічний безпілотник нового покоління RQ-4 Global Hawk.

Літальний апарат може виконувати функції розвідки та патрулювання протягом 30 годин на висоті до 18 000 метрів, передає кореспондент Громадського.

«Літак, який ви бачите за моєю спиною, керується дистанційно. Пілот залишається на землі, він весь час може контролювати рух літака. На ньому встановлений радар, знімки з нього отримують наші аналітики. Вони, у свою чергу, передають їх усім головнокомандувачам та політикам у країнах-членах НАТО», — каже полковник Бундесверу Олівер Хотс.

Зараз безпілотник знаходиться на озброєнні Військово-повітряних сил США та Люфтваффе. Однак, придбанням літального апарату зацікавлені ще ряд країн. Зокрема, Канада, Іспанія та Японія.

Вартість одного безпілотника оцінюється до 140 мільйонів доларів США, а година польоту коштує близько 31 тисячі доларів.

Як відомо, у Варшаві в рамках саміту НАТО 8-9 липня відбудеться зустріч лідерів країн G5 (Великобританія, Німеччина, Італія, США, Франція) та України.

Напередодні журналістка Громадського Жанна Безп'ятчук розповіла, що саміт НАТО дасть Україні шанс вибудувувати стратегічний план співпраці з Альянсом.

Заступник міністра оборони Ігор Долгов сказав в ефірі Громадського, що Україна представить стратегічний оборонний бюлетень експертам Північноатлантичного альянсу.

Поділитись: