З нагоди 73-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на території музею історії України у Другій Світовій війні у Києві відбулись масові заходи.

З нагоди 73-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на території музею історії України у Другій Світовій війні у Києві відбулись масові заходи. Люди принесли квіти до «вічного вогню» в Парку Слави.

Як повідомив кореспондент Громадського, поблизу станції метро «Арсенальна» правоохоронці встановили металеві рамки. На місце прибули близько 50 представників різних праворадикальних рухів, зокрема, С14 та молодики з нашивками «моноліт».

Учасники акції «Безсмертний полк» у Києві, 9 травня 2018 року Фото: Дмитро Реплянчук/ГромадськеСпецпризначенці поліції та монахині Української православної церкви Московського патріархату під час акції «Безсмертний полк» у Києві, 9 травня 2018 року Фото: Богдан Кутєпов/ГромадськеУчасники акції «Безсмертний полк» у Києві та ведучий телеканалу «Інтер» (в центрі), 9 травня 2018 року. У цей же день представники націоналістичних організацій вимагали позбавити канал ліцензії через «системну антиукраїнську редакційну політику» Фото: Дмитро Реплянчук/ГромадськеУчасники акції «Безсмертний полк» у Києві, 9 травня 2018 року. В центрі із портретом — колишній народний депутат України від фракції «Опозиційного блоку» Вадим Новинський. Верховна Рада зняла з Новинського депутатську недоторканність 8 грудня 2016 року. Генпрокурор Юрій Луценко заявив про передачу справ Добкіна та Новинського до суду у 2016 році Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Учасники акції «Безсмертний полк» у Києві в Парку Слави, 9 травня 2018 року Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Під час заходів правоохоронці затримали чоловіка з гвинтівкою та ще кількох порушників. Загалом, акція пройшла спокійно, без сутичок. 

Раніше повідомлялося, що понад 20 тисяч поліцейських та нацгвардійців стежитимуть за порядком 8 і 9 травня.

Учасники акції «Безсмертний полк» у Києві в Парку Слави, 9 травня 2018 року Фото: Богдан Кутєпов/ГромадськеУчасниця акції «Безсмертний полк» у Києві в Парку Слави, 9 травня 2018 року Фото: Богдан Кутєпов/ГромадськеУчасники акції «Безсмертний полк» у Києві в Парку Слави, 9 травня 2018 року Фото: Богдан Кутєпов/ГромадськеУчасники акції «Безсмертний полк» у Києві в Парку Слави, 9 травня 2018 року Фото: Богдан Кутєпов/ГромадськеУчасники акції «Безсмертний полк» у Києві в Парку Слави, 9 травня 2018 року Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон, який визначає комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) режими злочинними. Саме тому заборонена частина символіки: пам’ятники, зображення, гасла й цитати радянських керівників, назви міст, вулиць та підприємств, пов’язані з ними. 

Зображення Леніна можуть залишатись лише у музеях та приватних колекціях. Заборона не поширююється на п'ятикутну зірку, комуністичну символіку на кладовищах, в музеях та колекціонування такої символіки.

Україна відзначає дві дати: 8 травня оголошено Днем пам'яті і примирення, а 9 травня — Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 8 і 9 травня — Дні пам'яті та примирення у всьому світі.

Згідно з резолюцією ООН, це данина пам'яті всім жертвам Другої світової війни. Загальні втрати, за різними оцінками, становлять від 50 до 80 мільйонів загиблих з урахуванням і військових, і цивільного населення.

Поділитись: