Bihus.info: нові «плівки Медведчука» розкривають, як під час війни закуплялось вугілля у бойовиків на Донбасі
Журналісти Bihus.Info опублікували нову частину записів «прослуховування» голови політради «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука про закупівлю вугілля у бойовиків на Донбасі під час бойових дій.
Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.
У 2014 році через військові дії на Донбасі видобуток вугілля, зокрема антрациту, в Україні значно впав, що призвело до його дефіциту на теплоелектростанціях, а отже, й до проблем у виробництві електроенергії.
Тоді Україна домовилась про постачання вугілля з Південно-Африканської Республіки, однак вже у листопаді 2014-го до нього виникли питання через нібито низьку якість.
За даними журналістів, тоді Медведчук став посередником у закупівлях вугілля з окупованих територій, а домовлявся про це з представниками так званих «Л/ДНР» Олександром Захарченком та Володимиром Кононовим. Окрім того, питання вугілля Медведчук нібито обговорював із заступником глави уряду РФ Дмитром Козаком.
Зокрема, на «плівках Медведчука» зазначається про те, що вугілля закуповувала фірма-посередник, продаючи його потім «Центренерго».
Журналісти зазначають, що Медведчук також намагався домовитися про постачання вугілля в обмін на продовольство, але Росія хотіла, щоб на окуповані території «заходили гроші». За даними розслідувачів, Медведчук також пропонував Кремлю шантажувати Україну дефіцитом вугілля, після чого Росія припинила його продаж.
Для закупівлі вугілля у бойовиків використовували готівку. Її, за даними журналістів, доставляла Служба безпеки України. Зокрема, на записах згадується, що доставлення грошей до блок-постів мав забезпечувати перший заступник голови СБУ.
Журналісти Bihus.Info звернулися до тодішнього глави СБУ Валентина Наливайченка, однак той сказав, що про передання готівки нічого не знає.
У розслідуванні йдеться, що у грудні 2014 року СБУ повезла гроші за вугілля як аванс, до того, як вугілля відправили. Однак виявилося, що після цього бойовики затримували постачання товару, а Медведчуку довелося телефонувати щодо цього до Козака. Уже після вказівки з Кремля постачання вугілля прискорилось.
Окрім того, за даними журналістів, на закупівлях вугілля від бойовиків через схему з низкою фірм-посередників прибуток отримували компанії, пов'язані із соратником Медведчука, Тарасом Козаком.
Нагадаємо, 11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри Медведчуку та його соратнику, народному депутату від ОПЗЖ Тарасові Козаку. Медведчука підозрюють у державній зраді та порушенні законів і звичаїв війни. 13 травня суд обрав Медведчуку запобіжний захід у формі цілодобового домашнього арешту. Апеляція його не змінила.
До того, 19 лютого, Рада нацбезпеки і оборони України ввела санкції проти Медведчука та Козака. Обмеження застосували у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.
- Поділитися: