ENRU

Бійця ММА Амрієва звільняють з-під варти — правозахисник

Глава Комітету з питань запобігання катуванням Ігор Каляпін заявив, що бійця ММА Мурада Амрієва «звільняють» з-під варти.

Про це він написав у Facebook.

Игорь Каляпин

«Мурада Амрієва звільняють з-під варти. Наша місія виконана. Решта буде залежати від його бажання і його волі. Ця історія закінчилася благополучно», — сказав Каляпін.

Однак він додав, що навряд наразі Амрієв може безперешкодно покинути територію країни.

Игорь Каляпин

У свою чергу членкиня Ради з прав людини при голові Чечні Хеда Саратова заявила, що Амрієв наступного дня виступатиме на прес-конференції в Грозному.

Kheda Saratova

Боєць Мурад Амрієв втік із Чечні в Україну в 2013-му році. На батьківщині до нього застосовували тортури та відкрили кримінальну справу (яку, здавалося, незабаром закрили).

Виступаючи за Україну, Амрієв став чемпіоном світу зі змішаних бойових мистецтв. У червні 2017-го при спробі перетину українсько-російського кордону Амрієва затримали. З’ясувалося, що справу проти нього відкрито повторно, тож його розшукують.

В ніч з 7 на 8 червня стало відомо про затримання Амрієва прикордонниками в білоруському місті Добруш. Влада Білорусі оголосила про намір видати його Росії.

Пізніше Новая газета повідомляла, що Амрієва білоруські прикордонники передали ФСБ вночі.

Білоруські правозахисники заявили, що білоруська міліція порушила закон, коли передала Росії бійця ММА Мурада Амрієва. Амрієва передали незважаючи на те, що він просив політичного притулку у Білорусі.

ЧИТАЙТЕ: «За брата»: історія затримання Мурада Амрієва.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram