У Києві під медичним університетом імені Богомольця проходить акція у зв'язку з самогубством студентки з Туркменистану Мукаддас Насирлаєвої.

У Києві під медичним університетом імені Богомольця проходить акція у зв'язку з самогубством студентки з Туркменистану Мукаддас Насирлаєвої.

Учасники акції звинувачують керівництво університету у корупції. 

Перший заступник ректора університету Ярослав Цехмістер повідомив Громадському, що Мукаддас сповістили лише про те, що вичерпана віза, і наказу ще не було і дівчина не знала, що її відрахують.

Заступник ректора заявив, що була зустріч з батьком і родичами дівчини, де звучала інформація про те, що заступниця декана з роботи з іноземними студентами Тетяна Тимохіна «розірвала заяву дівчини». Цехмістер наголосив, що наразі цю інформацію перевіряють.

Журналісти запитали заступника ректора про те, чи була можливість зберегти місце навчання Мукаддас, і він відповів наступне:

«Ми вважаємо, що якби була повна комунікація з батьками, і розуміння того, що всього-на-всього треба було лише знову в'їхати у країну, то ця б ситуація не була такою, як сьогодні».

Цехмістер також додав, що вважає, що «кожна зі сторін має певну провину у цій ситуації».

«Службове розслідування почалося одразу після тієї інформації,  оприлюдненої в ЗМІ щодо її зникнення, і було відповідне розпорядження ректора, і службове розслідування торкалося всіх сторін діяльності», — додав проректор.

Він також зазначив, що розслідування почалося одразу після оприлюднення інформації щодо Мукаддас 30-31 січня, а вперше звернулася до деканату вона 18 січня.

За словами Цухмістера, Мукаддас в'їхала до країни 18 вересня, а віза діяла до 17 грудня.

Відрахували Мукаддас 30 січня, після чого вона вже не поверталася додому.

Київська місцева прокуратура № 9 вже розпочала процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом доведення до самогубства студентки НМУ ім. Богомольця Мукаддас Насирлаєвої з Туркменістану.

Зранку 19 лютого на сторінці Медуніверситету опублікували  повідомлення, що зникла студентка з Туркменістану Мукаддас Насирлаєва була відрахована з НМУ ім. Богомольця.

Повідомлялося, що в Києві рятувальники шукають студентку з Туркменістану, яка стрибнула з мосту Патона.

Починаючи з 17 лютого, столичні водолази проводять пошукові роботи. Зі слів поліції, дівчина 1999 року народження стрибнула з мосту Патона.

Для пошуку залучили водолазів та рятувальників.

Як повідомив адвокат, очільник діаспори туркменського народу  Ровшанбек Розметов, з мосту Патона стрибнула 18-річна студентка Національного медичного університету імені Богомольця, громадянка Туркменістану Мукаддас Насирлаєва.

За його словами, дівчина стрибнула з моста 30 січня, до цього її вважали зниклою безвісти. Розметов оприлюднив відео у Facebook, на якому, за його словами, можна відстежити шлях студентки до мосту Патона.

Поділитись: