В українському Міністерстві інфраструктури сподіваються запустити річкові перевезення з Білорусі до Чорного моря через Україну у другій половині 2020 року.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час візиту до Грузії, передає прес-служба відомства.

В українському уряді сподіваються розвивати внутрішні водні шляхи в Україні для того, аби поєднати Чорне, Балтійське та Каспійське море. Для цього там планують співпрацювати з Білоруссю, Польщею та Грузією.

«Якщо наші польські сусіди підтримають цей проєкт, ми зможемо поєднати Балтійське, Чорне та Каспійське море. Це великий виклик і ми вже розпочали необхідні процедури. Сподіваюсь, з другої половини 2020 року ми будемо готові зробити перші перевезення внутрішнім водним транспортом з Білорусії до Чорного моря», — повідомив Криклій.

Він додав, що для реалізації цього проєкту в Україні будуть проводити роботи з днопоглиблення на річках, зокрема на Дніпрі. Це має призвести до зростання обсягів вантажоперевезень Дніпром. Також в уряді очікують на ухвалення Радозу законів про внутрішній водний транспорт.

У листопаді 2018 року в Білорусі розглядали можливість будівництва свого першого морського порту. Він мав розташовуватись неподалік кордону з Україною на річці Дніпро.

Поділитись: