Четвертий день протестів у Білорусі. Протестувальники вимагають переглянути результати виборів президента, згідно з якими перемогу отримав Олександр Лукашенко, — незмінний президент республіки вже 26 років.

Напередодні опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська покинула Білорусь і виїхала до Литви. Соратники вважають, що зробила вона це через шантаж та залякування з боку влади.

Увечері 11 серпня в білоруських містах продовжилися акції протесту. Силовики почали перекривати центри міст ще вдень, в країні почалися перебої з інтернетом та мобільним зв’язком. ОМОН та міліція били та розганяли протестувальників гумовими кулями, світло-шумовими гранатами та водометами. Протестувальники у відповідь кидали в них феєрверки та каміння.

Зранку 12 серпня Слідчий комітет Білорусі заявив про затримання начебто іноземного координатора протестів. МВС Білорусі також відзвітувало про затримання більш ніж 1 тисячі людей в ніч з вівторка на середу. Всього за офіційними даними затримано понад 6 тисяч людей за всі дні протесту.

Поділитись: