УКРАЇНА

Білорусь вручила Україні ноту протесту через інцидент з літаком «Белавиа»

УКРАЇНА/Білорусь вручила Україні ноту протесту через інцидент з літаком «Белавиа»
Зберегти
Вигляд

Міністерство закордонних справ Білорусі вручило ноту протесту керівнику української дипломатичної місії Валерію Джигуну через інцидент з білоруським літаком.

Напередодні українські правоохоронці без пояснення причин повернули до Києва літак авіакомпанії «Белавиа», що виконував рейс Київ-Мінськ. У разі відмови силовики пригрозили підняти винищувачі.

«Керівнику української дипмісії була вручена нота, в якій білоруська сторона заявила протест у зв'язку з діями компетентних органів України щодо примусового повернення білоруського повітряного судна авіакомпанії «Белавиа»», — йдеться у повідомленні МЗС Білорусі.

Нагадаємо, після примусової посадки з борта повітряного судна правоохоронці України зняли одного пасажира, який є громадянином Вірменії. Пізніше затриманого відпустили і він полетів у Мінськ наступним рейсом.

З білоруського літака знімали, ймовірно, політолога Армена Мартиросяна, який відомий своєю підтримкою «Антимайдану». Про це свідчить його допис у Facebook.

Речниця СБУ Олена Гітлянська заявила, що літак авіакомпанії «Белавиа» був повернений до київського аеропорту через інформацію про можливу загрозу національній безпеці.

«Ми невідкладно поінформували про це ДП «Украерорух». На той час, коли диспетчер зв’язався з пілотом, літак вже декілька хвилин перебував у повітрі. Після перевірочних заходів ми впевнилися, що загроза національній безпеці локалізована», — зазначила речниця СБУ в Facebook.

Білорусь вимагає з ДП «Украерорух» відшкодування витрат, пов'язаних з поверненням літака в міжнародний аеропорт «Жуляни».

Пов`язані новини