ENRU

Білоруська міліція порушила закон при передачі Амрієва Росії — правозахисник

Білоруська міліція порушила закон, коли передали Росії бійця ММА Мурада Амрієва, який виступав за Україну. Амрієва передали незважаючи на те, що він просив політичного притулку у Білорусі.

Про це заявив правозахисник Леонід Судаленко, передає білоруський ресурс euroradio.

Він стверджує, що був порушений закон «Про надання іноземним громадянам та особам без громадянства статусу біженця, додаткового та тимчасового захисту в Республіці Білорусь».

«Співробітники міліції повинні були відреагувати на заяву Амрієва — покликати служби по громадянству і міграції, щоб вони прийняли заяву і розглянули питання про надання цій людині статусу біженця. Тому що і він, і його адвокат, і російський Комітет протидії тортурам заявляють, що його життю і здоров'ю на території Росії загрожує небезпека», — сказав правозахисник.

За словами Судаленка, якщо б Амрієву відмовили в такому статусі, він би мав право це рішення оскаржити в суді.

«І тільки вже потім повинна була бути запущена процедура екстрадиції або передачі. А так, виходить, що йому всупереч нашому національному закону не дали жодного шансу попросити політичного притулку. Більш того, до нього навіть адвоката не пустили», — заявив Судаленко.

Як відомою, 4 червня Амрієва затримали у Росії на підставі того, що він був оголошений в розшук за звинуваченням в скоєнні злочину за ч.3 ст.327 КК РФ (використання завідомо підробленого документа). Його помістили в слідчий ізолятор, але 6 червня відпустили.

В ніч з 7 на 8 червня стало відомо про затримання Амрієва прикордонниками в білоруському місті Добруш. Влада Білорусі оголосила про намір видати його Росії.

Пізніше Новая газета повідомляла, що Амрієва білоруські прикордонники передали ФСБ вночі.

Мурад Амрієв народився в Грозному в 1985 році. Він боєць змішаних єдиноборств (MMA), переможець Всеросійського турніру професіоналів FCF-MMA у 2012 році.

За  даними видання «Кавказький Вузол», у 2013 році Амрієв був викрадений і підданий тортурам у Чечні.

Амрієв завоював титул чемпіона світу ММА за версією World Mixed Martial Arts Federation, виступаючи за Україну.

ЧИТАЙТЕ: «За брата»: історія затримання Мурада Амрієва.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram