Білоруський режим визнав «екстремістським» заблокований ним же портал TUT.BY та всі пов’язані з ним ресурси
Суд Центрального району Мінська в п’ятницю, 13 серпня, ухвалив визнати інформаційний портал TUT.BY і всі пов'язані з ним ресурси — зокрема сайт Zerkalo.io — «екстремістськими». Це означає, що поширення інформації з цих ресурсів тягне за собою штраф або арешт.
Про це повідомила прессекретарка білоруського МВС Ольга Чемоданова.
У рішенні суду вказується, що TUT.BY, Zerkalo.io та їхні сторінки в соцмережах і месенджерах нібито є «майданчиком для пропаганди екстремістської діяльності». Тепер у Білорусі за репост цих ресурсів настає адміністративна відповідальність — аж до арешту.
Редакція Zerkalo.io заявила, що буде оскаржувати рішення суду, й закликала людей підтримати видання: читати його не забороняється, як і бути героєм матеріалу. Там також нагадали, що редакція видання перебуває за межами Білорусі.
Донедавна TUT.BY був одним із найпопулярніших інформаційних ресурсів Білорусі. Але після протестів 2020 року білоруський режим на чолі із самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком почав знищувати незалежні ЗМІ в країні.
Спершу в грудні 2020 року Економічний суд Мінська позбавив TUT.BY статусу ЗМІ через нібито публікацію неправдивої інформації. У міністерстві інформації Білорусі тоді заявили, що журналістські розслідування порталу шкодять державним інтересам.
Потім, 18 травня 2021 року, білоруські силовики обшукали офіси порталу TUT.BY у Мінську та регіонах, а також прийшли додому до кількох його редакторів. Затримали понад десяток співробітників видання — їх підозрюють у нібито ухиленні від сплати податків. Того ж дня міністерство інформації Білорусі заблокувало TUT.BY за запитом генеральної прокуратури.
У липні 2021 року команда видання оголосила про запуск порталу Zerkalo.io, який має діяти, поки в Білорусі не дозволять роботу TUT.BY.
Із серпня 2020 року в Білорусі відбуваються масові протести через проголошення переможцем президентських виборів Олександра Лукашенка, який обіймав цю посаду понад 26 років. Протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції в усій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову обійняв посаду президента. А протестувальників силовики жорстко розганяли, затримували й загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами.
Назагал за час протестів загинули не менше сімох людей. Білоруський режим порушив майже 4700 кримінальних справ, а більш як 600 білорусів були визнані політичними в'язнями.
- Поділитися: