Білоруський вільний театр показав у Києві виставу «Burning Doors» із закликом звільнити Сенцова

Урядовий портал
default/Білоруський вільний театр показав у Києві виставу «Burning Doors» із закликом звільнити Сенцова
Зберегти
Вигляд
На сцені Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка у Києві 6 та 7 листопада відбулись покази вистави «Burning Doors» Білоруського вільного театру. Вистава пройшла під гаслом #SaveOlegSentsov із вимогою звільнити незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова.

«Це дуже чітко продумана робота-маніфест, яка демонструє оголений нерв великого протесту всередині особистості проти несправедливості та тиранії, відстоюючи просте бажання будь-якої людини спокійно висловлюватися, мати свою думку, говорити правду і творити», — заявив міністр культури Євген Нищук.

У виставі «Burning Doors» відображено історію українського політв'язня Олега Сенцова, російської активістки Марії Альохіної та російського художника Петра Павленського.

«Перед нашими акторами стояло надзвичайне завдання дійти до фізичного краю і передати глядачам через театральну постановку, що таке тортури. Через художні рішення глядач відчуває, що у певній сцені кат програє жертві: він виснажується, катуючи бранця», — розповів режисер вистави Микола Халєзін.

Ініціатор показу вистави в Києві — вокаліст гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк. Він з 2015 року співпрацює з Білоруським Вільним Театром. У виставі звучить музика гурту «Бумбокс».

Проект реалізували за підтримки Українського Культурного Фонду. Прибуток від продажу квитків передадуть сім’ям політв’язнів.

Кадр із постановки «Burning Doors»    
Фото надані Білоруським вільний театром

Головна мета показу вистави — привернути увагу світової спільноти до неможливості політичних переслідувань у 21-му столітті.

Білоруський Вільний Театр — це незалежна трупа театральних акторів, що не має власної сцени чи адреси. Репетиції та виступи часто проходять в закритому форматі в особистих квартирах через небезпеку політичного тиску та переслідувань. Після президентських виборів 2010 року в Білорусі театр був змушений перебратися до Великобританії. Водночас митці сьогодні успішно виступають на різноманітних майданчиках по всьому світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вистава «Burning Doors»: як гурт «Бумбокс» і театр об’єдналися на підтримку Олега Сенцова.

25 жовтня 2018 року політв’язень Сенцов став лауреатом правозахисної премії імені Сахарова. Сенцов став першим в історії українцем, який здобув цю нагороду. Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що це може стати поштовхом для його звільнення. З цим згодна сестра Олега — Наталія Каплан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він тримався 145 днів. Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Режисер вистави «Burning Doors»: «Давайте поговоримо про катування»

/Діана Ландсберг

Пов`язані новини