Більшість українських пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи, обслуговуються у ПриватБанку та Ощадбанку. Близько третини отримують пенсії через відділення Укрпошти.

Про це повідомляє прес-служба Пенсійного фонду України.

Так, за даними Пенсійного фонду, через банки в Україні отримує пенсії 7,3 мільйона пенсіонерів. Це складає 64% загальної кількості пенсіонерів.

Понад половина всіх пенсіонерів, що отримують кошти від держави на банківські рахунки, обслуговуються у ПриватБанку. Клієнтами Ощадбанку є 37,8% пенсіонерів. Ще 36% пенсіонерів отримують пенсії в Укрпошті.

Загалом, станом на травень 2019 року в Україні обліковано 11,4 мільйона пенсіонерів. Більшість з них отримують пенсії через на банківські картки.

Зазначимо, що експеримент із запровадження «мобільних», тобто пересувних, відділень Укрпошти стартував у травні 2018 року. Тоді його запропонували реалізувати на Чернігівщині.

Нагадаємо, що 26 жовтня стало відомо, що Укрпошта може відмовитись від доставки пенсій та закрити відділення у селах через нерентабельність. Пізніше, у коментарі Громадському, голова компанії уточнив, що відділення не закриють, якщо Пенсійний фонд підвищить тариф на доставку пенсій.

Після цього уряд передбачив 500 мільйонів гривень додаткового фінансування Укрпошти у проекті бюджету на 2019 рік до другого читання.

Поділитись: