Більше третини українців не знають або не хочуть відповідати, кого б хотіли бачити на посаді прем'єра — опитування КМІС
Серед можливих кандидатів на посаду прем'єр—міністра українці бачать співзасновника партії «Опозиційна платформа — За життя» Юрія Бойка, лідерку ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко та нинішнього прем'єра Володимира Гройсмана, але більшість опитаних громадян не змогли відповісти.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) із 25 червня по 7 липня.
Так, на запитання про те, «кого зі списку ви особисто хотіли б бачити головою уряду - Прем'єр-міністром після парламентських виборів», відповіді розподілилися наступним чином:
- Бойка — 12,8%
- Тимошенко — 12,3%
- Нинішнього прем'єра та лідера партії «Українська стратегія» Володимира Гройсмана — 9,6%
- Ексглаву СБУ, лідера партії «Сила і честь» Ігоря Смешка — 7,7%
- Лідера партії «Голос», музиканта Святослава Вакарчука — 4% Очільника партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка — 3,5%
- П'ятого президента України, лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — 2,7%
- Лідера ВО "Самопоміч", мера Львова Андрія Садового — 2%
- Секретаря РНБО, ексміністра фінансів України Олександра Данилюка — 1,6%,
- Лідера партії «Основа», позафракційного нардепа Сергія Таруту й експрем'єр-міністра, лідера партії «Народний фронт» Арсенія Яценюка — по 0,8%,
- Голову НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва — 0,1%.
- Інший варіант обрали 4,4% опитаних.
Водночас, вагалися з відповіддю або відмовилися відповідати 37,6% респондентів.
Всеукраїнське опитування громадської думки проводилося з 25 червня до 7 липня методом особистого інтерв'ю серед 2004 респондентів старше 18 років, які проживають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім окупованого Криму та непідконтрольних територій Луганської та Донецької областей) за 3-ступінчастою стохастичною вибіркою.
Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.
Нагадаємо, згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, проведеного з 25 червня по 7 липня 2019 року, найбільші шанси пройти до Верховної Ради на дострокових виборах 21 липня мають 6 партій. Які саме — читайте у нашому матеріалі.
- Поділитися: