Понад три чверті кредитів, які банки видавали малому та середньому бізнесу, отримували підприємства, які входять до великих бізнес-груп.

Такі дані надає Національний банк України, який вперше опублікував статистику видачі кредитів за ознакою приналежності компаній до бізнес-груп.

Так, кредити малому та середньому бізнесу у банках складають 56,2% від їхнього загального кредитного портфеля. При цьому, 77,2% від кредитів, які отримали малі та середні підприємства, видали тим підприємствам, які входять до бізнес-груп.

Кредити, які банки видають ФОПам, переважно отримують не пов'язані з бізнес-групами підприємці. Лише 13,9% ФОПів-позичальників так чи інакше входять до бізнес-груп.

«Водночас ставки за кредитами, наданими пов’язаним з бізнес-групами контрагентам, зазвичай нижчі», — зазначають у Нацбанку.

Бізнес-групи — це сукупність підприємств, які мають спільних власників. Інколи такі групи формуються у деяких галузях, а інколи вони приховують своїх реальних власників через офшорні компанії. Однією з найвідоміших бізнес-груп в Україні є група «Приват» Ігоря Коломойського.

Раніше у Мін'юсті повідомляли, що кредити для бізнесу можуть здешевитися після ухвалення Радою закону, що скасував пайовий внесок.

Поділитись: