Ухвалений Верховною Радою закон, яким скасовується пайовий внесок для бізнесу, передбачає запровадження інституту довірчого власника, який здешевить кредити для бізнесу.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська, передає прес-служба уряду.

«Це абсолютно новий інструмент забезпечення виконання кредитних зобов’язань, який зменшує до обґрунтованого мінімуму ризики кредиторів, пов’язані з поверненням проблемної заборгованості, та створює передумови для зростання обсягів кредитування бізнесу», — повідомив Малюська.

Довірча власність передбачає, що кредитор, який видає позику бізнесу, стає довірчим власником заставного майна. Як наслідок, реалізувати заставу кредитору буде простіше, його ризики стануть меншими, що призведе до зниження відсоткових ставок.

«З одного боку, статус кредитора як довірчого власника обмежує можливість боржника вивести об’єкт забезпечення з-під обтяження та уникнути виконання зобов’язання. З другого – боржникам надаються певні гарантії, які зменшують ризики зловживання кредиторами (довірчими власниками) своїми правами», — пояснюють в уряді.

Нагадаємо, що відповідний закон Рада ухвалила 20 вересня. Тоді за нього проголосувало 272 депутати. У першому читанні за цей закон проголосувало 290 депутатів.

Поділитись: