Більшість жителів окупованих територій Донецької та Луганської областей продовжують вважати ці території частиною України.

Такі дані отримали соціологи берлінського Центру східноєвропейських та міжнародних досліджень за підсумками дослідження «Настрої та ідентичності Донбасу по обидва боки фронту».

Так, 31% респондентів, які мешкають на непідконтрольних територіях, виступають за автономію в складі України, 27,2 % — автономію в Росії, 23,5% — за звичайний статус областей в складі України (як до війни, без автономії), 18,3% — за приєднання до РФ без автономії. Тобто за реінтеграцію в Україну, але з різними статусом — 54,5%. Варіант відновлення довоєнного становища Донецької та Луганської областей вибрали на 3% більше проти 2016 року.

«Така зміна настроїв є статистично значущою і свідчить про збільшення підтримки ідеї про повернення до становища (цих територій ― ред.) перед війною», ― говорять автори дослідження.

Загалом, і у 2016-му, і у 2019 роках біля 55% жителів непідконтрольних територій висловилися за повернення цих земель під контроль українського уряду.


Щодо мешканців підконтрольних Україні районів Донбасу, то 65% виступають за реінтеграцію Донецької та Луганської областей без надання особливого статусу самоврядування. Ще 31% ― за автономію в складі України.

Дослідження проводила агенція R-Research на замовлення Центру східноєвропейських та міжнародних досліджень (ZOiS) протягом лютого-березня 2019 року шляхом опитування мешканців підконтрольної уряду України території Донецької та Луганської областей, а також окупованих територій. Респондентів з підконтрольної території опитували за допомогою особистих інтерв’ю, а тих, хто проживає по той бік лінії зіткнення, ― телефоном.

Вибірку формували на основі кількох ступенів за квотами віку, статі, рівня освіти міського та сільського населення, згідно з останньою офіційною статистикою. Усього до вибірки ввійшло по 1200 респондентів з обох частин Донбасу.

Попереднього разу дослідження «Настрої та ідентичності Донбасу по обидва боки фронту» ZOiS проводив у 2016 році.

Поділитись: