Більшість опитаних українців вважають, що боротися з корупцією насамперед мають НАБУ та Зеленський — КМІС
54% опитаних українців вважають, що боротися з корупцією повинні антикорупційні органи, створені після 2014 року. Також 43% респондентів покладають боротьбу з корупцією на президента Володимира Зеленського.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
У всіх регіонах респонденти найбільше очікують проактивної діяльності саме від «нової» антикорупційної системи.
Під «новими» антикорупційними органами опитані українці мають на увазі насамперед Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП).
Водночас 35% опитаних покладають боротьбу з корупцією на умовно «старі» правоохоронні органи, як-от поліцію, Службу безпеки, прокуратуру тощо.
25% респондентів вважають, що цим повинна займатися судова система, а ще 20% — «прості громадяни».
Загалом 33% опитаних українців вважають, що антикорупційні органи здатні боротися з корупцією, а 56% вважають, що нездатні, зазначив виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
«Наразі 59% українців усе-таки схиляються до думки, що є спроби боротьби з корупцією та є позитивні зміни, тому не варто говорити про безнадійність ситуації та приреченість», — наголосив Грушецький.
Корупція — головна проблема поза війною
За словами авторів опитування, якщо в українців запитувати, які проблеми поза війною їх найбільше турбують, то серед зазначеного переліку 63% говорять про корупцію. Друга важлива проблема — низькі зарплати та пенсії. Інші важливі проблеми: високі комунальні тарифи, демографічні ризики та безробіття.
Методологія опитування
Опитування проводилося з 30 вересня по 13 жовтня 2023 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням).
Загалом було опитано 2007 респондентів, що проживають у всіх регіонах України, окрім тимчасово окупованих територій. Також опитування не проводилося з громадянами за кордоном.
За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 1,1-2,4%. За умов війни додається певне систематичне відхилення.
- Поділитися: