Переважна більшість українців відносить себе до православного віросповідання — серед них більшість тих, хто ідентифікує себе з новою Православною церквою України (ПЦУ) на чолі з митрополитом Епіфанієм. Відповідне дослідження провів Центр соціальних та маркетингових досліджень Socis.

«Переважна більшість українців відносить себе до православного віросповідання (70,7%). Серед них переважна більшість ідентифікує себе з новою Православною церквою України (ПЦУ) — 43,9%», — йдеться у дослідженні.

Просто православними (хто не відносить себе до певної церкви) назвали себе 38,4% опитаних. З Українською православною церквою Московського патріархату (УПЦ МП) ідентифікує себе 15,2% православних українців, додали соціологи.

Фото:

Socis

У Центрі зазначили, що просто християнами себе вважають 8,8% опитаних, 6,9% відносять себе до греко-католиків, а 1,3% вважають себе римо-католиками, ще 9,5% громадян не відносить себе до жодного з релігійних віросповідань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України. 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Тепер процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно завершена.

7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: