Більшість українців (72%) кажуть, що постійно носять захисні маски у громадських місцях, проте лише 40% вважають, що COVID-19 загрожує їм особисто.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Інколи вдягають маску 21% опитаних, а ніколи її не вдягають — 6%. Крім того, 58% респондентів заявили, що не вважають епідемію коронавірусу загрозливою саме для них.

Загалом українці схвалюють, як бореться з епідемією місцева влада (56%), а не президент чи Кабінет міністрів. Найкраще схвалюють роботу на місцях на сході України — там 61% каже, що схвалює боротьбу місцевої влади з коронавірусом, на заході таких 54%.

Загалом діяльність президента для подолання епідемії схвалюють 49% респондентів, найбільше таких на сході (53%) та на півдні (50%).

Водночас діяльність уряду не схвалює понад половина українців. По 53% опитаних із заходу та півдня не схвалюють роботу Кабміну, у центрі та на сході таких 51% та 47% українців.

Опитування проводили з 30 по 31 липня за допомогою комп’ютерного методу телефонного інтерв’ю на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Загалом опитали 2472 українців від 16 років. Статистична похибка не перевищує 2% при 95% рівні довіри, а коефіцієнт досяжності становив 12%.

А що в Україні з COVID-19?

Упродовж останніх кількох тижнів в Україні фіксують від 1500 до 2800 нових випадків коронавірусу. Наразі добовий рекорд зафіксували 4 вересня — тоді COVID-19 підтвердили у 2 836 людей. Станом на 7 вересня загалом коронавірус підтвердили у 138 068 людей.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль взагалі казав, що на кінець вересня — на початок жовтня уряд очікує 3000 хворих на COVID-19 за добу.

Зараз в Україні діє адаптивний карантин. Щотижня регіони поділяють на чотири зони за рівнем поширення вірусу: «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний». Де який регіон з 7 вересня читайте тут.

Вакцини від коронавірусу поки немає, тому для захисту рекомендують у громадських місцях (магазини, громадський транспорт) носити захисну маску, не торкатися руками обличчя, дотримуватися дистанції не менше, ніж 1,5 м одне від одного, а також часто мити руки та користуватися антисептиком. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря та самоізолюйтеся.

Поділитись: