Через забруднення інсектицидами річки Рось на Вінниччині у районі аварії обмежили водокористування, заборонили відпочинок на водоймі, а також рибальство.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив завідувач відділу профілактики неінфекційних захворювань Київського міського лабораторного центру МОЗ України Сергій Тимошенко.

«Ми обмежили водокористування, заборонили купання, відпочинок на воді, рибальство і використання в якості питної води. Але це тимчасово, тому що річка має особливості до розчинення таких забруднювачів, їх акумуляції, а потім видалення», — розповів він.

Тимошенко зазначив, що встановлені обмеження будуть дійсними щонайменше декілька днів. У цей час воду з річки не можна брати навіть для використання у господарстві.

Він також уточнив, що вживання забрудненої води може призвести до отруєння та алергічних реакцій.

Водночас 10 червня перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко на брифінгу заявив, що виявлені в річці Рось фунгіциди та пестициди безпечні для навколишнього середовища.

9 червня в селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області під час транспортування 1 тонни інсектициду «Нурал B» автомобіль перевернувся, внаслідок чого хімікати потрапили в притоку річки Рось.

За фактом забруднення річки поліція порушила кримінальну справу.

Поділитись: