У селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області 9 червня перекинувся мікроавтобус з хімікатами. Автомобіль транспортував інсектицид «Нурел Д». Цю речовину використовують для обробки рослин та боротьби зі шкідниками. Аварія сталася на відстані близько 5 кілометрів від гирла річки Росі.

Припинення водопостачання

Білоцерківська міська Рада вирішила припинити водопостачання у місті, а також у двох населених пунктах – Узин та Форси. Чиновники закликали людей не купатися, не пити воду з криниць та не випасати худобу поблизу річки. Та близько 20-ї водопостачання відновили. 

Авто без номерів

Автомобіль без номерних знаків підняли на поверхню і поліція встановила, що хімікати були викрадені з господарств Козятинського та Липовецького районів. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.242 ККУ (Порушення правил охорони вод). За такий злочин передбачено покарання до 5 років обмеження волі. При цьому поліція не може встановити «забруднювачів» річки Рось.

Наскільки небезпечні хімікати?

Після проведення експертизи води, Державна екологічна інспекція повідомила: небезпеки для мешканців, які проживають в басейні річки немає: близько 150 літрів токсичних речовин спочатку потрапили до річки Фоси. Завдяки кілометровій відстані між річками до Росі потрапило лише близько 10 літрів хімікатів. Водночас, перевищення небезпечних речовин зафіксовано у місці їх потрапляння у річку. 

«Загальна концентрація може бути одна мільйонна частина, можливо одна мільярдна частина. Я ще вчора доповів своєму безпосередньому керівнику, голові державної служби з надзвичайних ситуацій, що по нашим розрахункам небезпеки для закриття Білоцерковського водозабору не існує», – каже директор Українського гідрометеорологічного інституту Осадчий Володимир. 

Державна екологічна інспекція повідомила, що масової загибелі риби немає, а негативний вплив на ситуацію будуть оцінювати при повторних експертизах. Водночас, кореспондент Громадського на місці побачив загиблу риби

Що кажуть місцеві?

Донедавна річка була однією з найчистіших в Україні, тож місцеві жителі занепокоєні ситуацією. У місцевій спільноті запитуються: чому достеменно не відомо про вміст розлитих ємностей, які саме там були хімікати, як водій втік з місця пригоди, а також чому частину міста відключили від постачання води, а частину, зокрема у центрі – ні.

Поділитись: